Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

10. apríla 2022

TERAZ JE SPRÁVNA ČAS! VYSADAJTE SI TÚTO RASTLINU DO DOMU: V LETE neuvidíte žiadne KOMÁRE ANI MUCHY!Krásne dni už prišli, príroda sa začala prebúdzať a váš domov čoskoro začne strašiť otravný hmyz.Zdieľať
TERAZ JE SPRÁVNA ČAS! VYSADAJTE SI TÚTO RASTLINU DO DOMU: V LETE neuvidíte žiadne KOMÁRE ANI MUCHY!

Aby ste sa zbavili ploštíc, švábov, mravcov a ďalších škodcov z dverí, je najlepšie si doma vydezinfikovať alebo si zaobstarať prípravky na ich odstránenie a čo sa letmých útokov týka, tu je pár jednoduchých prírodných riešení.

V prvom rade, v prípade, že máte dvor alebo terasu, musíte odstrániť všetku vodu, ktorá sa nahromadila v prázdnych kvetináčoch, v upchatom odkvape alebo čokoľvek iné, čo by mohlo vodu zadržiavať. Rastliny v kvetináčoch majú tiež tendenciu sa plniť prebytočnou vodou, čo je dokonalá živná pôda pre komáre, takže pozor, aby ste to so zálievkou neprehnali, píše Mondo.rs.

Najlepšie by však bolo vysadiť vonné rastliny, ktoré odpudzujú komáre, ale aj iný lietajúci hmyz. Pokiaľ nemáte dvor alebo terasu, môžete tieto rastliny zasadiť do malých kvetináčov a umiestniť ich k oknu a bolo by vhodné tak urobiť čo najskôr, aby ste mali čas vyrásť a zaistili vám pokojný spánok v lete. V prípade, že na podobné aktivity nemáte čas, môžete si jednoducho kúpiť už vyrastené rastliny a najlepšie bude levanduľa, rozmarín alebo bazalka, z ktorých komáre a muchy jednoducho utekajú.

Aj niektoré esenciálne prírodné oleje môžu tieto otravné letce ľahko odpudiť. Napríklad vôňa citronely, citrónovej trávy a chryzantém sú netoxické a udržia komáre na uzde. Vonné sviečky môžu tiež poslúžiť ako užitočný spojenec v boji proti hmyzu, najmä s citrusovou vôňou.

Čo sa týka múch, najľahšie ich odradíte rastlinami, ako je medovka, mäta, chryzantéma, nechtík, bazalka, cesnak, eukalyptus, levanduľa a rozmarín. Našťastie sa tieto rastliny hnusia všetkému ostatnému lietajúcemu hmyzu, krásne voňajú a vyzerajú ešte krajšie a čerstvá bazalka a rozmarín poslúži ako skvelý doplnok vašich pokrmov.

Bolo by tiež užitočné nainštalovať na dvore svetla odpudzujúce hmyz, ako sú LED lampy, aby ste ich odradili od vstupu do vášho domova.

Online môžete získať rôzne netoxické riešenia na kontrolu hmyzu, ktoré tiež dokážu zázraky a ničia blchy, kliešte a ďalší hmyz bez toho, aby vášmu miláčikovi ublížila. Vyberajte produkty označené ako „prírodné“ alebo „bio“ a plne dodržujte pokyny výrobcu.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Robíte chybu, keď si mäso pred varením alebo pečením umyjete. Môžete to byť nebezpečné (3. 4. 2022)
 3 skvelé dôvody, prečo by ste mali spať na ľavom boku (3. 4. 2022)
 Medvedí cesnak vyženie z tela bacily, nebezpečné toxíny a naštartuje imunitu (2. 4. 2022)
 Radíme: Nadmerné užívanie vitamínov môže predstavovať zdravotné riziká (22. 3. 2022)
 Rozkrojte citrón, dajte ho do spálne. Ide o prospešnú vec (13. 3. 2022)
 Ako si odstránite zubný kameň sami. Urobte si zmes a výsledkom budete nadšení (27. 2. 2022)
 Príprava kuracieho mäsa má svoje pravidlá. Mnoho ľudí robí zásadné chyby (20. 2. 2022)
 Chcete schudnúť? Hladovanie nemá zmysel, kľúčom je vyvážená strava (14. 2. 2022)
 Ako vyčistiť rúru lacno, ľahko a rýchlo? (13. 2. 2022)
 Ako vyčistiť žehličku od spálenín a vodného kameňa (6. 2. 2022)nasledujúci článok >>
Žlté, hnedé, alebo zelené? Poradíme, kedy jesť banány a ktorá farba je najzdravšia
<< predchádzajúci článok
Petr Janda čoskoro oslávi narodeniny, pripravuje sólový album