Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. mája 2024

Ukrajinci zostrelili stíhačku Su-25, na Pokrovskom fronte sú naďalej intenzívne bojeUkrajinské sily podľa ich generálneho štábu v stredu pri Pokrovsku v Doneckej oblasti zostrelili ruské bojové lietadlo Su-25. Informuje o tom portál Kyiv Independent, podľa ktorého to je ...Zdieľať
suchoj su 35 676x451 23.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské sily podľa ich generálneho štábu v stredu pri Pokrovsku v Doneckej oblasti zostrelili ruské bojové lietadlo Su-25. Informuje o tom portál Kyiv Independent, podľa ktorého to je už piaty stroj Su-25, ktorý Ukrajina zostrelila tento mesiac.

Viac o téme: Vojna na UkrajineLietadlo Su-25 je ťažko ozbrojené lietadlo na podporu pozemných síl. Tieto stroje pomáhajú Rusku pri intenzívnych útokoch na viacerých úsekoch východného frontu, ktorý pokrýva veľkú časť Doneckej oblasti.


Generálny štáb ukrajinských síl v operačnej správe v stredu v noci okrem iného uviedol, že v Pokrovskom sektore zostávajú intenzívne boje. Počet útokov sa tam podľa neho zvýšil na 25. „Predovšetkým sa nepriateľ snaží preniknúť do našich bojových formácií s útočnými skupinami a technikou. Situácia zostáva napätá, pokračuje deväť bojových stretnutí," uviedol.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci zostrelili stíhačku Su-25, na Pokrovskom fronte sú naďalej intenzívne boje © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blaha: V slovenskej verejnosti cítiť odpor voči rozhodnutiam európskych inštitúcií a neoliberálnych elít (video)
<< predchádzajúci článok
Sulík je presvedčený, že v europarlamente by bol užitočnejší než v opozícii v parlamente (video)