Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

13. mája 2024

Video: Huawei Pura 70 Pro prichádza na Slovensko: Spojenie špičkovej fotografie, estetiky a štýluSéria Huawei Pura 70 je konečne už aj na Slovensku. Vďaka dokonalej kombinácii špičkovej zobrazovacej technológie a originálneho štýlu udáva nový smer v estetickom dizajne a posúva hranice v oblasti mobilnej fotografie.Zdieľať
Huawei Pura 70 Pro

Najnovší z vlajkových smartfónov Huawei je na Slovensku k dispozícii na predobjednanie od dnes, 13. mája 2024 za 1 199 eur.

Legendárna séria Huawei P je priekopníkom dokonalého spojenia estetiky a inteligentnej fotografie, ktorá udáva smer vývoja mobilnej fotografie. Tempo inovácií je neúprosné a preto bola pôvodná séria P obnovená a modernizovaná na sériu Huawei Pura. Séria Pura, ktorá zdedila pomenovanie z anglického slova Purity, čo v preklade znamená čistota, rozširuje nové obzory prostredníctvom priekopníckych technológií a posúva módny zážitok úplne novým smerom.

Nový vlajkový rad zdedil gény mobilnej fotografie a estetického dizajnu zo série Huawei P a prichádza s novým prístupom, dokonalou fotografiou, estetickým dizajnom a jedinečným štýlom. Huawei Pura 70, Pura 70 Pro a Pura 70 Ultra ako prvé vlajkové smartfóny radu Huawei Pura dokonale demonštrujú postoj a štýl značky. Vďaka svojmu špičkovému estetickému dizajnu, a pokroku v zobrazovacích technológiách a silnému výkonu prináša používateľom špičkový zážitok.

Priekopník estetiky novej generácie

Séria Huawei Pura 70 sa od predchádzajúcich generácií líši tým, že presahuje tradičné vnímanie prirodzenej krásy a prechádza na inovatívnu modernú estetiku. Nová séria stelesňuje kreativitu, no sa stále drží filozofie prémiového, dokonalého, minimalistického a čistého dizajnu. Odpútava sa od tradičných geometrických vzorov z minulých modelov a predstavuje jednoduchý, originálny dizajn Forward Symbol. Vďaka moderným, minimalistickým a elegantným geometrickým líniám zvýrazňuje Huawei Pura 70 priekopnícku estetiku, ktorá udáva nový smer v estetickom dizajne technológií.

Nová vlajková loď Huawei Pura 70 Ultra prekonáva hranice umenia a módy, a prináša nové umelecké farebné varianty inšpirované trblietavým odrazom nočného svetla na hladine rieky Seina. Prvýkrát tiež využíva exkluzívnu reliéfnu textúru a zadný panel s jemným károvaným vzorom. Šírka jednotlivých línií kockovaného vzoru a vzdialenosť medzi nimi sú navrhnuté tak, aby boli minimálne - vzor má menej ako 0,5 mm[1]. Povrch zadnej strany je vyrobený z vegánskej kože, vďaka ktorej má jemnú textúru. Exkluzívny objektív je tiež ozdobený červenými krúžkami, ktoré pekne dopĺňajú zlaté označenie XMAGE Label, čo dodáva smartfónu nádych elegancie. Ďalšie dva modely, Huawei Pura 70 Pura 70 Pro, sa dodávajú v čiernej a bielej edícii, a sú určené módnym nadšencom, ktorí si potrpia na štýl a klasiku.

Revolučný krok v oblasti fotografie

Od vzniku mobilnej fotografie sa séria Huawei P neustále zdokonaľuje a prekonáva limity v zobrazovacích schopnostiach. Tentoraz séria Huawei Pura 70 opäť obchádza pravidlá a predstavuje novú generáciu fotoaparátu Ultra Lighting XMAGE. V kombinácii s novým Huawei XD Motion Engine je teraz možné vytvoriť ultra rýchlu snímku, ktorá spája obrazové objekty v blízkom alebo vzdialenom okolí a zachytí tie najkrajšie momenty.

Prémiová vlajková loď Huawei Pura 70 Ultra využíva inovatívny vysúvací fotoaparát Ultra Lighting a je vybavená 1-palcovým veľkým snímačom, najväčšou fyzickou clonou F1,6[2], a Huawei XD Motion Engine. Fotoaparát dokáže zachytiť pohybujúce sa objekty rýchlosťou 300 km/h[3] a zaznamenajte bleskurýchle okamihy: či už ide o uháňajúce pretekárske auto alebo vysokorýchlostný vlak - pohybujúce sa objekty možno ľahko a zreteľne zachytiť. Hlavný fotoaparát Huawei Pura 70 Ultra tiež využíva výsuvnú konštrukciu fotoaparátu. Prostredníctvom pokročilého rotačného prenosového systému[4], sa fotoaparát počas snímania automaticky vysúva a vytvára tak viac priestoru vo vnútornej štruktúre fotoaparátu, pričom veľkosť 1-palcového snímača a veľká clona F1,6 sú dosiahnuté v rámci tenkej konštrukcie len 8,4 mm[5] – čo je prelom v oblasti mobilných zobrazovacích systémov s veľkým príjmom svetla. Vďaka väčšej efektívnej výške objektívu podporuje Huawei Pura 70 Ultra aj funkciu OIS s posunom snímača o 1 palec, ktorá zlepšuje stabilizáciu obrazu o 67 %.[6].

Dva ďalšie modely, Huawei Pura 70 a Pura 70 Pro, sú tiež vybavené novou generáciou systému fotoaparátu Ultra Lighting. Hlavný fotoaparát v oboch smartfónoch má veľký snímač s veľkosťou 1/1,3 palca a je vybavený najväčšou fyzickou clonou v odvetví F1,4, čo umožňuje veľký prísun svetla. Je vybavený vysoko presným a stabilným posuvným vodiacim motorom, ktorý produkuje zvýšenú presnosť zaostrenia o 100 %[7]. Okrem toho sa o 91 % zvýšil uhol proti chveniu, čo umožňuje zachytiť jasné detaily aj pri rýchlych snímkach.

Huawei Pura 70 Pro a Huawei Pura 70 Ultra sú vybavené novým makroteleobjektívom s ultraľahkým osvetlením a najväčšou periskopovou teleobjektívovou clonou F2,1 v odvetví[8], ktorý prináša vynikajúcu schopnosť zachytávať svetlo a lepšiu kvalitu obrazu z teleobjektívu. Oba modely majú aj makrofotoaparát s ultraľahkým osvetlením, ktorý podporuje fotografovanie teleobjektívom s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 5 cm a 35-násobným makro priblížením.[9] Všetky tri modely radu Huawei Pura 70 pokrývajú veľký rozsah zoomu od širokouhlého po teleobjektív. Huawei Pura 70 podporuje 100-násobný rozsah priblíženia (0,5x ~ 50x). Huawei Pura 70 Pro a Pura 70 Ultra podporuje 200-násobný rozsah priblíženia (0,5x~100x). Všetky tri modely pridávajú aj nový režim vylepšenia snímok, ktorý využíva motor XD Fusion Pro s vysokou kvalitou obrazu.

Séria Huawei Pura 70 komplexne vylepšila funkciu portrétnej fotografie, ktorá inteligentne vníma svetlo, tieň, rozmazanie a tóny pleti. Fotoaparát zachytáva realistické prvky, čím prináša vynikajúce portrétne efekty. Portrétny bokeh má tiež určité vrstvy, ktoré dokážu živo zvýrazniť postavu a zároveň zachovať jemné detaily, ako sú jemné línie vlasov a detaily tváre. Pri aktivácii predného fotoaparátu na snímanie tvárí zblízka dokáže séria Huawei Pura 70 prirodzene skrášliť črty tváre. Pri zobrazovaní skutočných proporcií čŕt tváre presne obnovuje tóny pleti snímaného objektu, čím zobrazuje objekt fotoaparátu prirodzeným spôsobom bez obáv z perspektívneho skreslenia.

Jemné, ale odolné

Všetky modely radu Huawei Pura 70 sú vybavené novou generáciou displeja Huawei X-True™ na úrovni 460 ppi, ktorý vyžaruje špičkový jas až 2500 nitov, podporuje technológiu zobrazenia s ultravysokým rozlíšením a vysoko dynamické zobrazenie AI HDR. Rad Huawei Pura 70 podporuje aj adaptívnu obnovovaciu frekvenciu LTPO 1-120 Hz, ktorá dokáže inteligentne prispôsobiť obnovovaciu frekvenciu obrazovky podľa potrieb používateľa, čím prináša plynulý vizuálny zážitok. Keď je obrazovka v statickom stave, podporuje celoobrazovkové zobrazenie EOD 1Hz s nízkou spotrebou energie a znižuje spotrebu energie, keď je obrazovka zapnutá.

Huawei Pura 70 Pro

Nové modely, Huawei Pura 70 a Huawei Pura 70 Pro, sú vyrobené zo super odolného skla Kunlun Glass, ktorého pevnosť sa zvýšila o 100 %[10], materiál si ľahko poradí s náhodnými pádmi, ktoré sa môžu vyskytnúť pri každodennom používaní. Na druhej strane prémiová vlajková loď Huawei Pura 70 Ultra je silnejšia ako kedykoľvek predtým vďaka sklu Crystal Armor Kunlun Glass, ktoré sa skladá zo skla Super Durable Kunlun Glass a technológie Crystal Armor odolnej voči poškriabaniu, ktorá využíva inovatívny materiál z amorfného diamantového uhlíka, ktorý je vysoko transparentný, silnejší v tvrdosti a mimoriadne odolný voči poškriabaniu. Odolnosť proti poškriabaniu je zvýšená o 300 %[11], čím sa ďalej zvyšuje celková odolnosť zariadenia.

 

Huawei Pura 70 má dizajn s plochým okrajom obrazovky, a rovný rám s extrémne úzkymi okrajmi. Vďaka geometrickej štruktúre a minimalistickému rámčeku tak vytvára usporiadaný vzhľad, ktorý ukazuje silu moderného strihu, módy a energie. Huawei Pura 70 Pro a Huawei Pura 70 Ultra využívajú elegantný dizajn kriviek, kde sú všetky štyri rohy smartfónu mierne zaoblené, aby sa vytvoril elegantný vizuálny zážitok a efekt displeja.

 

Nekompromisný výkon vlajkovej lode

Séria Huawei Pura 70 dosiahla dokonalú rovnováhu medzi výdržou batérie v pohotovostnom režime, rýchlosťou nabíjania a celkovou hrúbkou vďaka modernizácii architektúry nabíjania. Huawei Pura 70 prináša veľkokapacitnú batériu 4900 mAh do kompaktného tela s hrúbkou len 7,95 mm. Podporuje tiež 66W[12] káblové Huawei SuperCharge a 50W bezdrôtové Huawei SuperCharge.

 

Smartfón Huawei Pura 70 Pro má telo s hrúbkou len 8,4 mm a napriek tomu je schopný poňať veľkokapacitnú batériu s kapacitou 5050 mAh. Vylepšené bolo aj 100 W[13] káblové nabíjanie Huawei SuperCharge, ktoré je ďalej posilnené rýchlosťou režimu Huawei SuperCharge Turbo. Huawei Pura 70 Pro zároveň predstavuje najpokročilejšiu technológiu nabíjania v odvetví. Najrýchlejšie 80W bezdrôtové nabíjanie Huawei SuperCharge dokáže nabiť batériu na 50 % za 15 minút[14]. Vďaka bezpečnostnej technológii ho možno nabíjať kedykoľvek a kdekoľvek.

 

Huawei Pura 70 Ultra zostáva tenký len 8,4 mm aj s vylepšenou kapacitou batérie na 5200 mAh[15]. V kombinácii so 100W káblovým nabíjaním Huawei SuperCharge a 80W bezdrôtovým nabíjaním Huawei SuperCharge si používatelia môžu denne užívať bezstarostné používanie batérie.

 

Okrem toho sú všetky tri smartfóny radu Huawei Pura 70 vybavené novou verziou EMUI 14.2. Spojením génov produktov radu Huawei Pura 70 - špičkového zobrazovania, estetického dizajnu a originálneho štýlu - s jednoduchým a ľahko ovládateľným rozhraním EMUI 14.2 si používatelia môžu vychutnať lepšie zážitky plné väčšej zábavy, inteligencie, bezpečnosti a bezproblémovosti. EMUI 14.2 má vylepšené interaktívne rozhranie, ktoré kombinuje vizuálny podpis Forward Symbol Design radu Huawei Pura 70 a vytvára nový vizuálny štýl.

 

Cena a dostupnosť

Sériu Huawei Pura 70 bude na slovenskom trhu zastupovať model Pura 70 Pro. Novinka je k dispozícii na predobjednávku od dnes, 13. mája 2024, za 1 199 eur u maloobchodných predajcov Alza a NAY, ako aj u operátorov O2 a Orange. Ak si smartfón zakúpite do 2. júna, získate prémiové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3 v hodnote 199 eur ako bonus. Ďalšie informácie a podrobnosti nájdete na oficiálnej webovej stránke.

 

[1] Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei.

[2] Najväčšia fyzická clona F1,6 medzi snímačmi s veľkosťou 1 palca.

[3] Dáta z laboratórií Huawei.

[4] Výsuvná konštrukcia kamery využíva vysokopevnostné a vysoko odolné materiály na vytvorenie mimoriadne spoľahlivého nárazového vankúša a ochrannej konštrukcie. Prešla 300 000-krát overením vysúvacieho fotoaparátu Ultra Lighting, vďaka čomu je každé vytvorenie bezpečnejšie. Údaje poskytlo laboratórium spoločnosti Huawei.

[5] Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei.

[6]Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei a sú výsledkom porovnania s Huawei P60 Art.

[7] Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei a sú výsledkom porovnania s Huawei P60 Pro.

[8] Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei.

[9]Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei.

[10] V porovnaní s prvou generáciou skla Kunlun Glass, údaje poskytnuté laboratóriom Huawei.

[11] V porovnaní s Huawei 70 Pro, údaje poskytnuté laboratóriom Huawei.

[12] Podporuje až 66W káblové nabíjanie Huawei SuperCharge a musí sa používať so 66W alebo 88W nabíjacou súpravou Huawei SuperCharge. Skutočný nabíjací výkon sa môže inteligentne meniť, aby vyhovoval rôznym scenárom, pozrite si skutočné použitie.

[13] Podporuje až 100W káblové nabíjanie Huawei SuperCharge a musí sa používať s 88W nabíjacou súpravou Huawei SuperCharge. Skutočný nabíjací výkon sa môže inteligentne meniť pri rôznych scenároch. Pozrite si, prosím, skutočné používanie.

[14] Údaje z laboratórií Huawei. Rýchlosť nabíjania je založená na 80W bezdrôtovom nabíjaní v režime Huawei SuperCharge Turbo. Skutočný nabíjací výkon sa môže meniť podľa rôznych scenárov v závislosti od reálneho používania.

[15] Typická hodnota.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty (8. 5. 2024)
 Technológiami k dlhšiemu a kvalitnejšiemu životu: Dokážu skontrolovať zdravie a pomôcť včas odhaliť problémy (6. 5. 2024)
 Huawei FreeClip a Watch GT 4: Elegantný štýl a výkon v jednom (9. 4. 2024)
 Rozhýbte sa túto jar so smart hodinkami Huawei Watch GT 4 (2. 4. 2024)
 Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu (25. 3. 2024)
 Huawei na veľtrh MWC 2024 priniesol špičkové technológie pre personalizovaný životný štýl (11. 3. 2024)
 Futuristické slúchadlá FreeClip od Huawei majú jeden z najpokročilejších dizajnov (16. 1. 2024)
 Séria hodiniek Huawei Watch 4 - Luxusný dizajn a revolučné technológie pre monitorovanie zdravia (video) (26. 6. 2023)
 Nové vlajkové lode Huawei pre Európu predstavené: Špičkový fotomobil P60 Pro a ohybná skladačka Mate X3 (video) (9. 5. 2023)
 Huawei uvádza na slovenský trh smart hodinky WATCH Ultimate s luxusným dizajnom a prémiovými funkciami (3. 4. 2023)nasledujúci článok >>
Organizátori Eurovízie zakázali na súťaži vlajku Európskej únie, komisia žiada vysvetlenie
<< predchádzajúci článok
Jubilejná Noc múzeí a galérií prinesie okrem 130 objektov aj novinky