Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2007

Al-Assad získal vyše 97 percent hlasovSýrsky prezident očný lekár Bašár al-Assad získal v nedeľňajšom referende o svojom zotrvaní v úrade 97,62 percenta hlasov. Informoval o tom v utorok na tlačovej konferencii v Damasku sýrsky minister ...Zdieľať

DAMASK 29. mája (WEBNOVINY) - Sýrsky prezident očný lekár Bašár al-Assad získal v nedeľňajšom referende o svojom zotrvaní v úrade 97,62 percenta hlasov. Informoval o tom v utorok na tlačovej konferencii v Damasku sýrsky minister vnútra Bassám Abdel Madžíd. Sýrčania mali odpovedať na otázku, či podporujú kandidatúru Bašára al-Assada na post prezidenta republiky. Vyše 11 miliónov z celkového počtu 12 miliónov oprávnených voličov hlasovalo za prezidentove zotrvanie vo funkcii. Opačný názor vyjadrilo len 19 653 občanov, 253 000 hlasov bolo neplatných.

Bašár al-Assad bol jediným kandidátom na prezidenta aj v júli 2000, keď vo funkcii nahradil svojho otca Háfiza al-Assada, ktorý mesiac predtým zomrel. Podľa oficiálnych výsledkov za neho vtedy hlasovalo 97,29 percenta voličov.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kúpele Piešťany plánujú tento rok hrubý zisk 60 miliónov Sk
<< predchádzajúci článok
Na ministerstvo prišla podozrivá zásielka s bielym práškom