Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. júna 2023

Burna Boy vypredal 80-tisícový Olympijský štadión v Londýne. Zahrá si na finále Ligy majstrov. A v júli na Colours of Ostrava!Nigérijský spevák Burna Boy triumfuje! Ako prvý africký umelec vypredal Olympijský štadión v Londýne s kapacitou 80 000 divákov, s devätnástimi hudobníkmi a tanečníkmi absolvuje turné po najväčších svetových festivaloch a vystúpi vo finále futbalovej Ligy majstrov v Istanbule.Zdieľať
Burna Boy vypredal 80-tisícový Olympijský štadión v Londýne. Zahrá si na finále Ligy majstrov. A v júli na Colours of Ostrava!

V júli jeho veľkolepý koncert, ktorý sa stane obrovskou hudobnou udalosťou, uvidia návštevníci festivalu Colours of Ostrava!

"Aktuálne turné Burna Boya a záujem o neho potvrdzuje, že patrí medzi najväčšie svetové hudobné hviezdy súčasnosti. Som rada, že Ostrava sa napríklad spolu s festivalom Roskilde stane jedným z mála miest v Európe, kde Burna Boy predvedie svoju obrovskú šou. A pre hudobných fanúšikov všetkých žánrov je to koncert, ktorý musia vidieť," hovorí s nadšením riaditeľka Colours of Ostrava Zlata Holušová. Jej slová potvrdzuje aj denník The Guardian v štvorhviezdičkovej recenzii londýnskeho vystúpenia: “Burna Boy sa zapísal do histórie - stal sa prvým umelcom, ktorý sám vypredal štadión vo Veľkej Británii… Jeho pestrý setlist je plný hrdosti na spevákovo kultúrne dedičstvo, fanúšikov a spolupracovníkov. Koncert potvrdzuje jeho hviezdny status." A pridáva ďalšie hodnotenie titulku, že to bol triumf.

Burna Boy sám seba nazýva Africkým obrom, vo svete ho považujú za africkú superhviezdu a za dar z nebies v rodnej Nigérii. Je držiteľom Grammy a mnohých nominácií, získal ďalšie významné ocenenia všetkého druhu vrátane All Africa Music Awards a BET Awards, vypredáva koncerty po celom svete a jeho hudobné videá majú stovky miliónov zhliadnutí. Spolupracoval na nahrávkach so Stormzym, Beyoncé, Wizkidom, J. Balvinom, Justinom Bieberom, Edom Sheeranom a Jorjou Smith. Teraz tento globálny ambasádor a maják africkej hudby, ktorý spája afrobeats so soulom, hip hopom, R&B, jamajským dancehallom, trinidadskou socou a britským housom do jedného podmanivého kokteilu, vystúpi prvýkrát v Českej republike.

Medzi ďalších potvrdených headlinerov Colours of Ostrava 2023 patria OneRepublic, Macklemore, Ellie Goulding, Interpol, Jacob Collier, Niall Horan, Purple Disco Machine, Tom Grennan, Gilberto Gil, Sleaford Mods a ďalší. Celkovo ponúkne festival Colours of Ostrava od 19. do 22. júla 2023 program plný veľkých hviezd, strhujúcich kapiel všetkých žánrov z celého sveta na desiatich hudobných scénach v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic a výnimočný nehudobný program vrátane medzinárodného fóra Meltingpot, divadiel, filmov, workshopov a umeleckých aktivít na mnohých ďalších scénach.

Štvordňové a jednodňové vstupenky sú v predaji na www.colours.cz a GoOut. Viac informácií nájdete na www.colours.cz.

Celkovo ponúkne festival Colours of Ostrava od 19. do 22. júla 2023 program plný veľkých hviezd, strhujúcich kapiel všetkých žánrov z celého sveta na desiatich hudobných scénach v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic, výnimočný nehudobný program vrátane medzinárodného fóra Meltingpot, divadiel, filmov, workshopov a umeleckých aktivít na mnohých ďalších scénach.

Štvordňové a jednodňové vstupenky sú v predaji na www.colours.cz a v sieti GoOut. Viac informácií o www.colours.cz.

 

Burna Boy - Sittin' On Top Of The World:

Burna Boy - On The Low:

Burna Boy - Ye: https://www.youtube.com/watch?v=lPe09eE6Xio

Burna Boy - Last Last: https://www.youtube.com/watch?v=421w1j87fEM

The Black River: Whiskey Documentary: https://www.youtube.com/watch?v=YzbHv6_zOFU


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Interpol sú ďalším veľkým menom na tohtoročnom Colours of Ostrava, prídu s novým albumom a vo výbornej forme (15. 2. 2023)
 Na Colours of Ostrava 2023 vystúpi speváčka Ellie Goulding, elektronický mág Kavinsky a afrobeatová hviezda Seun Kuti (8. 2. 2023)
 Nigérijský spevák Burna Boy, globálna hviezda africkej hudby, vystúpi prvýkrát v Českej republike na festivale Colours of Ostrava (23. 1. 2023)
 Rapper Macklemore privezie na Colours of Ostrava 2023 obrovskú show (8. 12. 2022)
 OneRepublic prvou hviezdou Colours of Ostrava 2023! (13. 10. 2022)
 Najväčší festival Colours of Ostrava v Čechách je tu, zahviezdi aj Martin Garrix (13. 7. 2022)
 Colours of Ostrava 2022 začnú o mesiac! Bez obmedzení a naplno. Prídu The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Franz Ferdinand a desiatky ďalších. (22. 6. 2022)
 Na Colours of Ostrava prídu Cirk La Putika, Divadlo Petra Bezruča aj súbor Lenky Vágnerovej (26. 4. 2022)
 Na festival Colours of Ostrava 2022 prídu Franz Ferdinand, The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix aj speváčka LP (14. 2. 2022)
 Na Colours of Ostrava 2022 príde aj pesničkárka Phoebe Bridgersová (28. 1. 2022)nasledujúci článok >>
Rozhýbme krídla belasých motýľov. KONCERT BELASÉHO MOTÝĽA už 14. júna
<< predchádzajúci článok
Slovenská filharmónia sa predstaví na turné v Japonsku