Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. júla 2022

Najväčší festival Colours of Ostrava v Čechách je tu, zahviezdi aj Martin GarrixOkrem nich sa predstaví škótska indie rocková hudobná skupina Franz Ferdinand, írska folk-rocková skupina Hudson Taylor a z Ameriky dorazí sesterská blues rocková dvojica Larkin Poe.Zdieľať
Najväčší festival Colours of Ostrava v Čechách je tu, zahviezdi aj Martin Garrix

V Ostrave v stredu začal najväčší multižánrový hudobný festival v Česku Colours of Ostrava, ktorý sa koná od roku 2002. Hlavnými hviezdami 19. ročníka sú skupiny The Killers, Twenty One Pilots či DJ Martin Garrix. Po dvojročnej covidovej prestávke organizátori na štvordňovom festivale očakávajú desaťtisíce návštevníkov. TASR o tom informuje na základe správ serverov iDNES.cz a iRozhlas.cz.

V industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovíc postavili 19 scén a približne 300 stánkov. Hlavnými lákadlami by podľa organizátorov mohla byť americká dvojica Twenty One Pilots, skupina The Killers či holandský DJ Martin Garrix. 

Okrem nich sa predstaví škótska indie rocková hudobná skupina Franz Ferdinand, írska folk-rocková skupina Hudson Taylor a z Ameriky dorazí sesterská blues rocková dvojica Larkin Poe. Na festivale zahrá aj izraelský husľový virtuóz Mark Eliyahu a ukrajinská raperka Aliby Pasková.

Z českých umelcov vystúpi napríklad Kapitán Demo, tanečná dvojica Bratři či skupina Circus Brothers, ktorá hrá najmä balkánske disco. Sláčikové teleso Juhočeskej filharmónie bude sprevádzať speváčku a skladateľku Markétu Irglovú, ktorá získala Oscara za pieseň k filmu Once. Zahrá aj miestny Permoník Choir Karviná.Ten má za sebou koncerty v newyorskej Carnegie Hall či v Sydney Opera House.

Okrem koncertov môžu ľudia navštíviť divadelné predstavenia, workshopy či diskusné fórum MeltingPot. Zájsť môžu na besedu s hercom, scenáristom a režisérom Jiřím Havelkom a v rámci programu Kino Českej televízie si budú môcť pozrieť dokumenty Šimona Šafránka vrátane portrétu speváka Miroslava Žbirku. Pripravený je aj program pre deti.

Na lepšiu orientáciu v areáli festivalu môžu ľudia využiť aplikáciu. "Je možné dostávať upozornenia na koncerty a je tam aj mapa," povedal hovorca festivalu Jiří Sedlák. Z dôvodu, že sa zrýchľuje šírenie covidu, budú v areáli zásobníky s dezinfekciou. "Samozrejme vyzývame návštevníkov a fanúšikov k zodpovednosti voči sebe samým, k vlastnému zdravotnému stavu, a teda aj k ostatným. Aby jednoducho nechodili chorí," dodal Sedlák.

Foto: Zdenko Hanout


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Colours of Ostrava 2022 začnú o mesiac! Bez obmedzení a naplno. Prídu The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Franz Ferdinand a desiatky ďalších. (22. 6. 2022)
 Na Colours of Ostrava prídu Cirk La Putika, Divadlo Petra Bezruča aj súbor Lenky Vágnerovej (26. 4. 2022)
 Na festival Colours of Ostrava 2022 prídu Franz Ferdinand, The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix aj speváčka LP (14. 2. 2022)
 Na Colours of Ostrava 2022 príde aj pesničkárka Phoebe Bridgersová (28. 1. 2022)
 Colours of Ostrava 2022 potvrdzujú Princess Nokia, Hiromi, Fatoumatu Diawara aj Meduzu (14. 9. 2021)
 Colours of Ostrava 2022 pridávajú na rok 2022 The Killers, Martina Garrixa aj speváčku LP (9. 6. 2021)
 Colours of Ostrava 2022 potvrdzujú Twenty One Pilots (19. 5. 2021)
 Festival Colours of Ostrava sa presúva na júl 2022, vstupenky zostávajú v platnosti (31. 3. 2021)
 Twenty One Pilots, The Lumineers a LP sú ďalšími hviezdami Colours of Ostrava 2021 (17. 6. 2020)
 The Killers, Youssou N'Dour a ďalší potvrdení na Colours of Ostrava 2021 (11. 6. 2020)nasledujúci článok >>
Ako sa zbaviť ôs? Vďaka týmto šiestim fintám nemajú u vás v lete šancu
<< predchádzajúci článok
KOMÉDIA HÁDKOVCI: Jitke Čvančarovej sa vo filme splnil sen