Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. februára 2023

Interpol sú ďalším veľkým menom na tohtoročnom Colours of Ostrava, prídu s novým albumom a vo výbornej formeMedzinárodný festival Colours of Ostrava pridáva do svojho headlinerského lineupu ďalšie veľké meno - tentoraz pre milovníkov gitary, post-punku a ...Zdieľať
interpol 676x448 15.2.2023  - Medzinárodný festival Colours of Ostrava pridáva do svojho headlinerského lineupu ďalšie veľké meno - tentoraz pre milovníkov gitary, post-punku a indie rocku.


Newyorská skupina Interpol sa po šiestich rokoch vráti do Českej republiky a v júli v Ostrave naživo predstaví svoj minuloročný album The Other Side of Make-Believe.  Trio v zložení gitarista Daniel Kessler, virtuózny bubeník Sam Fogarino a spevák s nezameniteľným hlasom Paul Banks sa na ňom predstavilo v špičkovej hudobnej forme a potvrdilo svoj kultový status medzi fanúšikmi.

„Kapela Interpol svojim fanúšikom nikdy nezovšednela, pretože za uplynulých dvadsaťšesť rokov pristupovala ku každej novej etape, akoby práve začínala," vysvetľuje riaditeľka Colours of Ostrava Zlata Holušová, prečo bol vybraný práve Interpol. Zároveň som rada, že popri svetovom pope, rape, afrobeatoch či elektronike, ponúkneme návštevníkom aj gitarový rock " dodáva Holušová.

Interpol sa stále drží svojho zvukového manifestu - úspešného debutu Turn on the Bright Lights z roku 2002, ktorý je považovaný za rockovú klasiku. Minuloročný siedmy album The Other Side of Make-Believe nahrávala kapela na diaľku v produkcii Marka „Flooda" Ellisa (Nick Cave, Nine Inch Nails, PJ Harvey) počas covidovej pandémie.
 


V recenziách bola právom označovaná za pôžitkárske dielo, ktoré prináša „agresívne náladovú kolekciu brutalistického romantizmu a morbídnych gitár". Temnota a ponurosť Interpolu boli vždy vyvážené melancholickou nežnosťou a podmanivými lyrickými náladami, ktoré sa často skrývajú v textoch. „Od prírody sme rozprávači príbehov. Píšeme o tom, čomu veríme, a dúfame, že nás naši fanúšikovia budú nasledovať. A zatiaľ to funguje. Z úcty k nim spievame o tom, čo je autentické," hovorí autor piesní Banks.
 


Manažér kapely James Sandom k nevídanej odozve na nový album povedal: „Interpol je najväčší, aký kedy bol. Potrebovali len vytvoriť nahrávku, ktorá vyzdvihne všetky ich podoby - drámu a emócie: najsilnejšiu nahrávku, najsmutnejšiu nahrávku, najpozitívnejšiu nahrávku..."
 
 
 

Zatiaľ potvrdené zahraničné mená pre Colours of Ostrava 2023


OneRepublic (USA), Macklemore (USA), Burna Boy (Nigéria), Ellie Goulding (Spojené kráľovstvo), Interpol (USA), Jacob Collier (Spojené kráľovstvo), Niall Horan (Írsko), Gilberto Gil & Family (Brazília), Kavinsky (Francúzsko), Sleaford Mods (UK), Tom Grennan (UK), ANYMA (Kanada), Al-Qasar (Francúzsko/Alžírsko), CloZee (Francúzsko), Garden City Movement (Izrael), Gheist (Nemecko), Hania Rani (Poľsko), Haviah Mighty (Kanada), Haze´evot (Izrael), Holy Moly & The Crackers (Veľká Británia), Imed Alibi & Khalil EPI (Tunisko), LaBrassBanda (Nemecko), Lubomyr Melnyk (Kanada / Ukrajina), Lala Tamar (Izrael), Luke Howard (Austrália), Moonshine (Kanada), Pierre Kwenders (Kanada/Demokratická republika Kongo), Seun Kuti & Egypt 80 (Nigéria), Son Rompe Pera (Mexiko), Tarante Groove Machine (Izrael), The Comet is Coming (UK), The Longest Johns (UK), The Teskey Brothers (Austrália), Trad.Útok! (Estónsko).

Celkovo ponúkne festival Colours of Ostrava od 19. do 22. júla 2023 program plný veľkých hviezd, strhujúcich kapiel všetkých žánrov z celého sveta na desiatich hudobných scénach v unikátnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic, výnimočný nehudobný program vrátane medzinárodného fóra Meltingpot, divadiel, filmov, workshopov a umeleckých aktivít na mnohých ďalších scénach.

Štvordňové a jednodňové vstupenky sú v predaji na www.colours.cz a v sieti GoOut. Viac informácií o festivale nájdete na oficiálnej stránke festivalu.
 Zdroj: SITA.sk - Interpol sú ďalším veľkým menom na tohtoročnom Colours of Ostrava, prídu s novým albumom a vo výbornej forme © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Colours of Ostrava 2023 vystúpi speváčka Ellie Goulding, elektronický mág Kavinsky a afrobeatová hviezda Seun Kuti (8. 2. 2023)
 Nigérijský spevák Burna Boy, globálna hviezda africkej hudby, vystúpi prvýkrát v Českej republike na festivale Colours of Ostrava (23. 1. 2023)
 Rapper Macklemore privezie na Colours of Ostrava 2023 obrovskú show (8. 12. 2022)
 OneRepublic prvou hviezdou Colours of Ostrava 2023! (13. 10. 2022)
 Najväčší festival Colours of Ostrava v Čechách je tu, zahviezdi aj Martin Garrix (13. 7. 2022)
 Colours of Ostrava 2022 začnú o mesiac! Bez obmedzení a naplno. Prídu The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Franz Ferdinand a desiatky ďalších. (22. 6. 2022)
 Na Colours of Ostrava prídu Cirk La Putika, Divadlo Petra Bezruča aj súbor Lenky Vágnerovej (26. 4. 2022)
 Na festival Colours of Ostrava 2022 prídu Franz Ferdinand, The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix aj speváčka LP (14. 2. 2022)
 Na Colours of Ostrava 2022 príde aj pesničkárka Phoebe Bridgersová (28. 1. 2022)
 Colours of Ostrava 2022 potvrdzujú Princess Nokia, Hiromi, Fatoumatu Diawara aj Meduzu (14. 9. 2021)nasledujúci článok >>
Festival Vrbovské Vetry pripravuje sedemnásty ročník
<< predchádzajúci článok
Poľskej matke siedmich detí sa narodili pätorčatá