Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

24. apríla 2020

Dve mačky z New Yorku mali pozitívny test na koronavírus, pravdepodobne sa nakazili od majiteľovV americkom štáte New York majú dve domáce mačky pozitívny test na koronavírus. Obe pochádzajú z rôznych častí štátu, majú mierne respiračné problémy a očakáva sa, že sa úplne vyliečia. Infikovali ...Zdieľať
macka 676x451 24.4.2020  - V americkom štáte New York majú dve domáce mačky pozitívny test na koronavírus. Obe pochádzajú z rôznych častí štátu, majú mierne respiračné problémy a očakáva sa, že sa úplne vyliečia. Infikovali sa pravdepodobne od ľudí, s ktorými žijú alebo od niekoho z ich okolia.


Stali sa zároveň prvými domácimi miláčikmi, u ktorých v rámci USA objavili vírus. Úrady nedávno informovali o nakazených tigroch a levoch v newyorskej Bronx Zoo, pričom v stredu uviedli, že všetky zvieratá sa majú dobre, kašeľ ustupuje a majú chuť do jedla.

Ľudia sa od zvierat zrejme nakaziť nemôžu


Expert na infekčné ochorenia Anthony Fauci vyhlásil, že niektoré zvieratá sa môžu nakaziť od ľudí, no nemajú dôkazy o tom, že by sa ľudia nakazili od zvierat. Odborník však dodal, že "z biologického hľadiska to nie je nemožné".

Casey Barton Behravesh z Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zdôraznila, že ľudia sa nemusia báť svojich zvierat v domácnostiach a nemusia ich ani zbytočne testovať.

"Nemáme žiadne dôkazy o tom, že by domáce zvieratá zohrávali nejakú rolu v šírení vírusu medzi ľuďmi," uviedla a dodala, aby sa majitelia snažili zamedzovať zvieratám v kontakte s cudzími osobami.

Infikovaní majitelia sa nemajú maznať so zvieratami


Prvá mačka začala prejavovať známky ochorenia približne týždeň po tom, ako osoba, ktorá žije v rovnakej domácnosti, mala respiračné problémy, no nemala COVID-19. Zviera v tom čase chodilo von a zrejme sa dostalo do kontaktu s infikovaným človekom.

V druhom prípade mal majiteľ mačky COVID-19, pričom neskôr ochorenie diagnostikovali aj u zvieraťa. Druhá mačka v tej istej domácnosti nemala žiadne príznaky vírusu, medzi ktoré patrí kašeľ či výtok z nosa.

Odborníci odporúčajú, aby sa infikovaní majitelia vyhli "maznaniu" so zvieratami a počas starostlivosti o ne nosili rúška.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dve mačky z New Yorku mali pozitívny test na koronavírus, pravdepodobne sa nakazili od majiteľov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus: Na Slovensku pribudli desiatky vyliečených aj dve úmrtia, Matovič reagoval na ďalšiu zmenu v nákupoch pre dôchodcov (online) (24. 4. 2020)
 Všetkých klientov a zamestnancov DSS otestuje štát, chce tak zistiť prípadné ohniská nákazy (23. 4. 2020)
 Problém nájmov nie je konečný, Sulík chce nájsť riešenie vhodné pre nájomcov aj majiteľov (23. 4. 2020)
 Maturity v roku 2020 nebudú, žiakom učitelia spriemerujú koncoročné známky (23. 4. 2020)
 Jednoosobové „eseročky“ a ďalšie SZČO môžu žiadať príspevky od štátu, ale nesmú ukončiť činnosť (23. 4. 2020)
 Návratu pracovníkov do kancelárií by mali predchádzať viaceré opatrenia proti šíreniu Covid-19 (23. 4. 2020)
 V Británii vo štvrtok odštartovali klinické testy novej vakcíny na koronavírus. (23. 4. 2020)
 Sociálna poisťovňa pociťuje výrazný pokles príjmov. Ak nepomôže štát, nebude mať z čoho vyplácať dávky (23. 4. 2020)
 Koronavírus: Slovensko má rekord v testoch, maturity prebehnú inak a Česko zrýchlilo otváranie obchodov (online) (23. 4. 2020)
 Zvieracie útulky sú pre pandémiu zatvorené a bez finančnej podpory, štát na ne zabudol (23. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Čínska misia na Mars sa má uskutočniť v blízkej dobe, prezradili jeden detail
<< predchádzajúci článok
Zrušené hromadné podujatia spravili škrt v kultúre samospráv, Tréger žiada o pomoc ministerku Milanovú

Dve mačky z New Yorku mali pozitívny test na koronavírus, pravdepodobne sa nakazili od majiteľov - diskusné fórum čitateľov