Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2020

Kiná a divadlá budú otvorené aj v nedeľu, Matovič ohlásil aj termín otvorenia fitness centier (video)aktualizované 25. mája, 17:06 Podmienky prevádzky vo vnútorných priestoroch verejného stravovania sa od stredy 27. mája opäť o niečo zmiernia. Kým ...Zdieľať
img_2687 676x482 25.5.2020  -
Podmienky prevádzky vo vnútorných priestoroch verejného stravovania sa od stredy 27. mája opäť o niečo zmiernia. Kým momentálne platí nariadenie, podľa ktorého môže vo vnútorných priestoroch podnikov verejného stravovania byť jeden človek na 15 metrov štvorcových, od stredy bude alternatívou tejto podmienky zabezpečenie dvojmetrových rozostupov medzi jednotlivými zákazníkmi alebo dvojmetrových rozostupov medzi rohmi stolov.

Podujatia po 22. hodine


Ako informoval premiér Igor Matovič, záleží na jednotlivých prevádzkach, ktorú z týchto možností využijú. Podmienky pre verejné stravovanie vo vnútorných priestoroch sa tak v podstate vyrovnávajú s doteraz platnými podmienkami pri vonkajších priestoroch.

Zároveň sa pritom od stredy umožňuje prevádzkam verejného stravovania usporadúvať uzavreté podujatia aj po 22. hodine.

Podmienkou však bude vedenie zoznamu účastníkov takejto akcie pre potreby regionálnych úradov verejného zdravotníctva, ktorý musí byť k dispozícii do 30 dní po ich uskutočnení. Premiér Matovič v tomto prípade hovorí o umožnení organizovania podujatí, ako sú svadby, či rôzne oslavy.

Konzílium odborníkov zároveň rozhodlo predĺžiť možnosť pobytu vo vybraných krajinách z pôvodných 24 hodín na 48 hodín. Týka sa to ôsmich krajín, ktorými sú Česká republika, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Chorvátsko, Slovinsko, Nemecko a Švajčiarsko.

Dobrá vôľa voči ôsmim krajinám


"Povedal by som, že je to dobrá vôľa Slovenskej republiky voči týmto ôsmim krajinám," dodal Matovič s tým, že ide o krajiny, ktoré boli identifikované ako menej rizikové. Priznáva však, že nie všetky tieto krajiny umožňujú vstup Slovákov bez testov. Toto je podľa premiéra otázkou ďalších rokovaní.

Súčasťou pondelňajšieho balíka rozhodnutí odborného konzília epidemiológov, hygienikov a verejných zdravotníkov je aj umožnenie nedeľnej prevádzky niektorých ďalších prevádzok a poskytovateľov služieb.

Ide o kiná, divadlá, taxislužby, autoškoly, turistické informačné centrá a služby ambulantného predaja.

Otvorenie vnútorných športovísk


Predseda vlády zároveň oznámil, že od stredy budúceho týždňa, teda od 3. júna, budú zároveň otvorené všetky vnútorné športoviská. Obmedzením bude buď jeden človek na 15. metroch štvorcových plochy, alebo zabezpečenie dvojmetrového odstupu.

Podmienkou v týchto prevádzkach nebude ani nosenie rúšok. Ich prevádzkovatelia však budú musieť viesť presnú evidenciu cvičiteľov, ktorá bude musieť byť rovnako regionálnym úradom verejného zdravotníctva k dispozícii 30 dní.

Otvorené tak budú môcť byť aj diskutované fitness centrá, a to vrátane šatní so sprchami. Všetky zariadenia sa však budú musieť po každom cvičiteľovi dezinfikovať.

Dovolenka na Slovensku


Čo sa týka letných dovoleniek, premiér vyzýva ľudí, aby ich strávili na Slovensku a podporili tým aj slovenský cestovný ruch.

„Ak však niekto túži po mori, nech sa pozerá po krajinách, v ktorých je tá situácia dobrá. Spomeniem napríklad Grécko či Chorvátsko. Určite by som však bol opatrný pri spoznávaní krás v Taliansku, Španielsku či v Londýne,“ uviedol predseda vlády.

Dodal, že je pripravená analýza, na základe ktorej na najbližšom rokovaní vlády budú hovoriť aj o tom, či bude na Slovensku naďalej platiť núdzový stav.

 

 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Kiná a divadlá budú otvorené aj v nedeľu, Matovič ohlásil aj termín otvorenia fitness centier (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Z prvej pomoci štát pomohol už 400-tisíc ľudom, vyplatil vyše 96 miliónov eur (25. 5. 2020)
 Slováci by mohli vycestovať aj bez negatívneho testu na Covid-19, Korčok o to požiadal tri štáty (25. 5. 2020)
 Trvalý kurzarbeit bude mať zmysel iba ak sa nezvýši daňovo-odvodové zaťaženie, upozorňujú zamestnávatelia (25. 5. 2020)
 Američania vydali zákaz cestovania z Brazílie do USA, dôvodom je koronavírus (25. 5. 2020)
 Majitelia fitnescentier diaľnicu zatiaľ úplne nezablokovali. Matovič ich pozval na úrad vlády (25. 5. 2020)
 Cez hraničný priechod Berg prešlo do domácej karantény 84 osôb, aplikácia zatiaľ funguje bez problémov (24. 5. 2020)
 Minister Gröhling nechce v školstve škrtať, ale zefektívňovať využívanie financií (24. 5. 2020)
 Na Slovensku pribudlo päť nových prípadov ochorenia Covid-19, chorobe už ôsmy deň nepodľahla žiadna osoba (24. 5. 2020)
 Aplikácia Domáca inteligentná karanténa je spustená. Zatiaľ iba pre jeden operačný systém (23. 5. 2020)
 Video: Hranice už repatrianti neblokujú. Aplikácia ešte stále nefunguje (23. 5. 2020)nasledujúci článok >>
Zuzana Čaputová bude diskutovať s odborníkmi o zmenách v prokuratúre, vyžaduje zásadnejšie zmeny
<< predchádzajúci článok
Odvody za marec a máj môžu niektoré SZČO a zamestnávatelia zaplatiť do konca tohto roka

Kiná a divadlá budú otvorené aj v nedeľu, Matovič ohlásil aj termín otvorenia fitness centier (video) - diskusné fórum čitateľov