Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

13. novembra 2020

Koncert pre všímavých s premiérou Black Angels Songs od Miroslava Tótha a koncertmi Chiki liki tu-a a CHVM17. novembra robí Pohoda tradične Koncert pre všímavých, v tomto roku vo výnimočnom formáte.Zdieľať
Koncert pre všímavých s premiérou Black Angels Songs od Miroslava Tótha a koncertmi Chiki liki tu-a a CHVM

Pôjde o mix online prenosu svetovej premiéry prvej časti diela Black Angels Songs skladateľa Miroslava Tótha z Kultúrneho prostriedku T3 a koncertov alternatívnych legiend CHVM a Chiki liki Tu-a v rámci Pohoda_FM_Live v živom vysielaní Rádia FM. Súčasťou programu bude aj diskusia Olivera Reháka s Fedorom Gálom a Miroslavom Tóthom. Program v T3-ke sa začína o 16.00, Pohoda_FM si môžete naladiť o 20.00.

Miroslav Tóth: Black Angels Songs – BOOK I. / Dystopic Requiem Quartet

Black Angels Songs je nové sláčikové kvarteto Miroslava Tótha, ktoré rozdelil na dve časti BOOK I. a BOOK II.. Jeho idea začala vznikať cestou na generálnu skúšku Kronos Quartet pred premiérou Kvarteta siahajúcich chápadiel na Pohode 2018 v rámci rozhovoru Miroslava Tótha s Davidom Harringtonom. Skladba je inšpirovaná kvartetom Black Angels od Georga Crumba, od ktorého vzniku ubehlo v tomto roku presne polstoročie. Miroslav Tóth sa rozhodol nové dielo venovať rodičom jedného z lídrov Verejnosti proti násiliu Fedora Gála –  Barbore Gálovej a Vojtechovi Gálovi, ktorý bol zavraždený na pochode smrti. Black Angels Songs je rozdelené na dve knihy. BOOK I. bude uvedená v premiére 17. novembra 2020 o 16. hodine – v čase, keď je naplánovaný aj protest prívržencov ĽSNS. Nadväzujúca Druhá kniha (BOOK II.) bude odpremiérovaná 14. marca 2021 pričom BOOK II. spracuje nahrávku BOOK I. a záznam protestu neonacistov a ďalších ľudí ako chorál, vďaka čomu vznikne akési dystopické requiem. BOOK I. zaznie v podaní popredných interpretov súčasnej hudby Andreja Gála, Petra Zwiebela, Anny Veverkovej a Davida Danela, ktorí vytvoria Dystopic Requiem Quartet. Koncert je súčasťou série Zhluk.

Chiki liki tu-a

Chiki liki tu-a oslávili dvadsiatku parádnym koncertom na Pohode 2015 a v tom roku sa tešili aj z titulu za najlepší album podľa fanúšikov na Radio_Head Awards (za nahrávku Slzy tvý mámy, Šedivý a spol.). V októbri 2016 vydali album „3x4=13“, ktorý obsahuje ich známe skladby upravené pre veľkú dychovú sekciu, cover verzie či live nahrávky. Túto jeseň plánovali oslavy založenia kapely v rámci turné s názvom Dvadsaťpäť roky: To sa na teraz odkladá, no sme radi, že zahrajú fanúšikom aspoň prostredníctvom Rádia_FM na Koncerte pre všímavých.

Chór vážskych muzikantov

Štyridsiatku na scéne oslavuje undergroundová skupina Chór vážskych muzikantov (známa aj ako CHVM). Kapela vytvorila z Trenčína centrum slovenskej alternatívy, pomáhala mnohým skupinám vrátane Bez ladu a skladu. Ich prvý oficiálny koncert sa uskutočnil na prvom ročníku trenčianskeho Gympelrocku, ktorý funguje dodnes. Pozitívny ohlas zo strany návštevníkov koncertu nezdieľali komunistickí funkcionári, kapele vypli prúd a podobné radovánky ju čakali až do roku 1989. Prvé roky po páde komunizmu priniesli paradoxne útlm kapely. Druhým vrcholom CHVM boli roky 2005 – 2010, kedy nahrali v krátkom slede tri albumy. 30 rokov na scéne oslávili spoločným koncertom so skupinou The Stranglers na Pohode 2010. Štyridsiatku oslávia svojim prvým živým vystúpením na vlnách Rádia FM.

Facebook event: www.facebook.com/events/3438246672950077

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Donny Benét vystúpi s kapelou na Pohoda Dni_FM 2021 (25. 9. 2020)
 „POHODA 2020 V ÉTERI BOLA SKVELÁ,NO CHCEME JU MAŤ OPÄŤ NA ZEMI.“ (14. 7. 2020)
 Pohoda spustila nový web, zverejnila line-up a tri výzvy k Pohoda in the Air (8. 7. 2020)
 ONLINE FESTIVAL POHODA IN THE AIR ZVEREJNIL PROGRAM (29. 6. 2020)
 Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a Crack Cloud na Pohoda in The Air (24. 6. 2020)
 Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz na Pohode 2021 + novinky Pohoda in The Air (15. 5. 2020)
 Koncerty i novinky týkajúce sa Pohody 2021 a Pohoda in the Air v živom vysielaní Rádia_FM (14. 5. 2020)
 FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES NA POHODE 2021 + NOVÁ VÝZVA POHODA VISUAL ART CONTEST (23. 4. 2020)
 Festival Pohoda 2020 zrušili, presúva sa na ďalší rok (15. 4. 2020)
 Pohoda 2020: FKA twigs príde do Trenčína (29. 1. 2020)nasledujúci článok >>
Video: Dara Rolins v novom videoklipe pozýva do svojho osobného emotívneho sveta
<< predchádzajúci článok
DNES JE MAGICKÝ PIATOK TRINÁSTEHO JE TU: Ste poverčiví?