Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

08. júla 2020

Pohoda spustila nový web, zverejnila line-up a tri výzvy k Pohoda in the AirUž zajtra večer sa začne online festival Pohoda in the Air. Pri tejto príležitosti festival Pohoda spustil novú verziu svojho webu aj s niektorými funkciami špeciálne nadizajnovanými pre tento online festival.Zdieľať
Pohoda spustila nový web, zverejnila line-up a tri výzvy k Pohoda in the Air

Okrem toho zverejnil kompletný line-up a v súvislosti s festivalom si Pohoda pripravila pre návštevníkov resp. divákov aj tri výzvy: Súťaž pre klaviristov, ktorí spolu naživo v Trenčíne privítajú slnko, súťaž o tandemový zoskok na letisko Trenčín a výzvu pre všetkých fanúšikov Pohody, v ktorej môžu posielať videá, ako sledujú Pohoda in the Air.

Web Pohody prešiel najväčším faceliftom za posledné roky. Cieľom grafičiek Terezy Maco a Zuzany Liptákovej spolu s developerom Rasťom Chynoranským bolo aktualizovať, sprehľadniť a zatraktívniť web Pohody. Na zmene začali pracovať ešte pred presunom Pohody a rozhodnutím urobiť online festival – prostredie tak napokon prispôsobovali „virtualite“ Pohody in the Air. Homepage webu sa snaží vyjadriť ďalšie dimenzie, ktoré ponúka festival v online priestore. Jednotlivé pódiá predstavujú „planéty“ obiehajúce okolo letiska Trenčín. Po ich rozkliknutí sa zobrazí harmonogram stageu i náhľad streamu. Kompletný harmonogram nájdete sekcii line-up. Vďaka nemu si môžu diváci naplánovať vlastnú Pohodu in the Air.

Pohoda in the Air bude bez návštevníkov, no výnimkou potvrdzujúcou pravidlo bude jeden výherca tandemového zoskoku na letisko Trenčín vďaka súťaži zverejnenej na facebooku Pohody. Tak, ako je neoddeliteľnou súčasťou trenčianskeho festivalu vítanie slnka, patria k nemu aj „pouliční muzikanti“ hrajúci na klavíroch v areáli Pohody. Tieto dve tradície sa prenesú aj do Pohody in the Air vďaka výzve pre klaviristov. Z videí uverejnených v komentároch pod postom k súťaži vyberie odborná porota zložená z klaviristky Lucie Chuťkovej, Doroty Nvotovej a Braňa Jobusa troch víťazov, ktorí si zahrajú live na Pohoda in the Air počas vítania slnka z piatka na sobotu (deadline pre postovanie videí je dnes – v stredu 8. júla, o 23.59).

Najdôležitejšou súčasťou Pohody vytvárajúcou jej nezameniteľnú atmosféru sú jej návštevníci. Aj keď sa festivalu priamo nezúčastnia, organizátori ich plánujú zapojiť. Divákov preto vyzývajú, aby na adresu ambassador@pohodafestival.sk posielali 10 – 30 sekundové videá, na ktorých sledujú program Pohody in the Air. Tie najlepšie budú zakomponované do aftermovie z tohto festivalu.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 ONLINE FESTIVAL POHODA IN THE AIR ZVEREJNIL PROGRAM (29. 6. 2020)
 Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a Crack Cloud na Pohoda in The Air (24. 6. 2020)
 Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz na Pohode 2021 + novinky Pohoda in The Air (15. 5. 2020)
 Koncerty i novinky týkajúce sa Pohody 2021 a Pohoda in the Air v živom vysielaní Rádia_FM (14. 5. 2020)
 FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES NA POHODE 2021 + NOVÁ VÝZVA POHODA VISUAL ART CONTEST (23. 4. 2020)
 Festival Pohoda 2020 zrušili, presúva sa na ďalší rok (15. 4. 2020)
 Pohoda 2020: FKA twigs príde do Trenčína (29. 1. 2020)
 Pohoda 2020: RICHIE HAWTIN A GLASS ANIMALS (23. 1. 2020)
 Pohoda 2020: Na Pohode 2020 vystúpi švédska electro-popová ikona Lykke Li. (14. 1. 2020)
 LINE-UP POHODY DOPLNILI BRITSKÝ RAPER SLOWTHAI A AUSTRÁLSKA KAPELA PARCELS (9. 1. 2020)nasledujúci článok >>
V novom videoklipe Superhrdina z dielne dua PACI PAC dobro zvíťazilo nad zlom
<< predchádzajúci článok
Kriticky ohrozená gorila v americkej zoo očakáva potomka, učia ju ako správne držať novorodenca (foto)