Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. mája 2020

Pellegrini získava čoraz väčšiu popularitu, banskobystrickí smeráci ho chcú na čele strany namiesto FicaPoslanecký klub strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) v zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja ...Zdieľať
l97a0495 min 676x451 21.5.2020  - Poslanecký klub strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) v zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vyjadruje plnú podporu kandidatúre Petra Pellegriniho na post predsedu politickej strany Smer-SD.

Prirodzený líder sociálnej demokracieAko vo štvrtok poslanci za túto stranu uviedli vo svojom vyhlásení počas rokovania BBSK v Banskej Bystrici, politickú budúcnosť si jednoznačne spájajú s osobou a štýlom politiky Pellegriniho, ktorý sa podľa nich stal prirodzeným lídrom sociálnej demokracie na Slovensku.„K Petrovi Pellegrinimu sa viaže vysoká dôvera ľudí aj mimo členskej základne strany, ktorú získal v pozícii predsedu vlády a volebného lídra strany, čo osvedčil aj pri razantnom riešení koronavírusovej krízy,“ konštatujú poslanci.

Slovensko potrebuje silnú ľavicovú stranu


Smer-SD má za sebou bohatú 20-ročnú históriu realizácie sociálnodemokratickej politiky. „Sme presvedčení, že môžeme nadviazať na všetko dobré, čo sa nám za tie roky podarilo urobiť pre ľudí, ale na druhej strane sa aj zbaviť nepríjemnej záťaže minulosti spojenej s rôznymi kauzami politického či ekonomického charakteru, ktoré reprezentujú konkrétni jednotlivci,“ objasňujú regionálni členovia strany, ktorí žiadajú jej vedenie, aby po odznení pandémie bezodkladne zvolalo pracovný snem strany.

Na sneme požadujú od delegátov zhodnotenie výsledkov tohtoročných parlamentných volieb, načrtnutie vízie fungovania strany na parlamentnej úrovni a v regiónoch na ďalšie volebné obdobie a zvolenie nového vedenia strany.

„Slovensko totiž potrebuje silnú a modernú ľavicovú politickú stranu, ktorá bude nekompromisne obhajovať oprávnené záujmy pracujúcich ľudí, vrátane najzraniteľnejších sociálnych skupín obyvateľov Slovenska,“ uzatvárajú poslanci za stranu Smer-SD.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini získava čoraz väčšiu popularitu, banskobystrickí smeráci ho chcú na čele strany namiesto Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pellegrini pripustil svoj odchod zo Smeru ako jedno z riešení, s Ficom sa rozprával niekoľkokrát (19. 5. 2020)
 Odmietanie Pellegriniho v Smere je pre Druckera úsmevné, nevylučuje spoluprácu s výraznou osobnosťou (8. 5. 2020)
 Pellegrini chce snem Smeru už v septembri, otázky o svojom odchode zo strany označil za predčasné (6. 5. 2020)
 Pellegrini Bolo dobré, že Fico v kampani nebol, v Smere musí dôjsť k zmene. Pripúšťa aj svoju kandidatúru za šéfa strany. (25. 4. 2020)
 Premiér Pellegrini zrušil svoj program, hospitalizovali ho v nemocnici (23. 2. 2020)
 Smer vie, čo ľudí trápi a má skúsenosti, knihu opatrení podľa Pellegriniho robiť nepotrebuje (7. 2. 2020)
 PÁPEŽ FRANTIŠEK PRIJAL PREMIÉRA PETRA PELLEGRINIHO (9. 12. 2019)
 Premiér: T. Gašpar ani R. Kaliňák by nemali byť na kandidátke Smeru (2. 10. 2019)
 Premiér Peter Pellegrini zostáva vo funkcii (17. 9. 2019)
 P. PELLEGRINI: RAKÚSKY KANCELÁR S. KURZ PREKRAČUJE SVOJE PRÁVOMOCI (6. 5. 2019)nasledujúci článok >>
Hotely a reštaurácie zaskočila jedna požiadavka hygienikov, ktorú označili za nelogickú a kontraproduktívnu
<< predchádzajúci článok
Čižnár skrátil prípravnú prax svojmu synovi, ktorý bude pôsobiť na prokuratúre spolu s Ficovým švagrom

Pellegrini získava čoraz väčšiu popularitu, banskobystrickí smeráci ho chcú na čele strany namiesto Fica - diskusné fórum čitateľov