Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. marca 2020

Reštaurácie môžu pred dôsledkami Covid-19 zachrániť stravné lístky, ročne im prinášajú milióny eurPandémiou jednému z najviac postihnutých hospodárskych odvetví, teda reštauračnému biznisu, budú z dna pomáhať aj stravné lístky. Tvrdí to Asociácia moderných benefitov (AMOBE), podľa ktorej aj v ...Zdieľať
thinkstockphotos 82602355 676x451 25.3.2020 (Webnoviny.sk) - Pandémiou jednému z najviac postihnutých hospodárskych odvetví, teda reštauračnému biznisu, budú z dna pomáhať aj stravné lístky. Tvrdí to Asociácia moderných benefitov (AMOBE), podľa ktorej aj v súčasnosti môžu pomôcť stravné lístky držať v akom takom chode aspoň niektoré prevádzky, ktoré realizujú rozvoz jedál. Ako totiž asociácia upozorňuje, v stravných lístkoch do tohto sektora smerujú ročne stovky miliónov eur.

Pomoc v podobe donášky"Stravníci, ktorí bežne chodili do reštaurácií, môžu aj dnes aspoň čiastočne pomôcť reštauráciám využitím donášky. Aj po skončení krízy však budú stravné lístky dôležitým faktorom obnovy reštauračného sektora, ročne prinesú tisíckam reštaurácií po celom Slovensku takmer 420 miliónov eur tržieb," uvádza AMOBE.

Celkovo pritom podľa asociácie stravné lístky prinesú ročne do predaja stravy až 820 miliónov eur. Okrem reštauračného biznisu však takmer polovica tejto sumy smeruje aj do predaja potravín v maloobchode.

Kľúčová časť tržieb


"Reštaurácie teda momentálne prichádzajú o desiatky miliónov eur mesačne len z tržieb od stravníkov so stravnými lístkami. Časť z týchto peňazí im môže priniesť cielené spotrebiteľské rozhodnutie objednať si za stravný lístok dovoz obedu z obľúbenej reštaurácie," vysvetľuje prezident AMOBE Štefan Petrík.

Asociácia je však presvedčená, že stravné lístky budú výrazne pomáhať reštartovať stravovací sektor aj po skončení pandémie. "Vďaka tomu, že sa dajú využiť iba na stravovanie, sú to tržby, ktoré pôjdu do reštauračného sektora," dodáva Petrík s tým, že zákazníci prichádzajúci vďaka stravným lístkom tvorili počas obedňajších prestávok aj pred krízou pre mnohé reštaurácie kľúčovú časť tržieb.


Zdroj: Webnoviny.sk - Reštaurácie môžu pred dôsledkami Covid-19 zachrániť stravné lístky, ročne im prinášajú milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Znížia si poslanci platy počas mimoriadnej situácie? Koalícia je otvorená diskusii (25. 3. 2020)
 Slovenská národná galéria sa mení na Slovenskú náhradnú galériu a zostáva s návštevníkmi v online spojení (25. 3. 2020)
 Vládna letka priviezla stotisíc respirátorov, rozvezú ich lekárom a sestrám po celom Slovensku (25. 3. 2020)
 Pandemické ošetrovné aj zmeny v „péenkách“, automatické predlžovanie OČR. Matovičova vláda schválila ekonomické opatrenia (25. 3. 2020)
 Maďarská vláda chce v čase krízy vládnuť pomocou dekrétov, Europarlament má výhrady (25. 3. 2020)
 Čoraz viac Slovákov pracuje z domu pre hrozbu koronavírusu, home office však nie je pre každého (25. 3. 2020)
 Svet urážal Rusko a toto je Boží trest, vraví o koronavíruse Chorkinová (25. 3. 2020)
 Koronavírus online: Ruslan priviezol na Slovensko zdravotnícky materiál, v Taliansku a Španielsku ďalšie stovky obetí (25. 3. 2020)
 Trump chce opatrenia proti koronavírusu čo najskôr zrušiť, viac ho zaujíma poškodenie americkej ekonomiky (25. 3. 2020)
 Veľká Británia pre koronavírus sprísnila opatrenia, premiér Johnson obmedzil ľuďom aj pohyb (video) (24. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Šíriaci sa koronavírus zatvoril ďalšiu automobilku, svojich zamestnancov nechal doma aj Nissan
<< predchádzajúci článok
Matovičova kritika rýchlotestov na koronavírus môže mať diplomatické dopady, tvrdí Pellegrini

Reštaurácie môžu pred dôsledkami Covid-19 zachrániť stravné lístky, ročne im prinášajú milióny eur - diskusné fórum čitateľov