Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. marca 2020

Čoraz viac Slovákov pracuje z domu pre hrozbu koronavírusu, home office však nie je pre každéhoPodľa údajov Eurostatu pracovalo počas posledných rokov prevažne alebo aspoň niekedy z domu iba 9 % zamestnaných Slovákov. Spoločnosť Wood & Company Real Estate ...Zdieľať
technologie 676x442 25.3.2020  - Podľa údajov Eurostatu pracovalo počas posledných rokov prevažne alebo aspoň niekedy z domu iba 9 % zamestnaných Slovákov. Spoločnosť Wood & Company Real Estate očakáva, že za posledné dva týždne sa počet pracujúcich z domu rapídne zvýšil. Nárast potvrdzujú aj údaje spoločnosti.

Efektívny nástroj, ako neprerušiť prevádzkuVlastní štyri bratislavské administratívne budovy, kde spolu pracuje takmer osemtisíc ľudí. V administratívnych budovách sa v posledných dňoch nachádza podľa vyjadrení analytičky Wood & Company Evy Sadovskej o zhruba 80 % menej ľudí ako počas bežných pracovných dní.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu


Pred vyše dvoma týždňami bol na Slovensku potvrdený prvý prípad vírusového ochorenia COVID-19. Od tohto momentu sa po celej krajine začali postupne zavádzať opatrenia, ktoré majú za cieľ zamedziť šíreniu nákazy. Jedným z hesiel a zároveň záväzkov týchto dní je "ZOSTAŇ DOMA". Viaceré firmy preto umožňujú svojim zamestnancom pracovať z domu.

Práca z domu je podľa analytičky jedným z najefektívnejších nástrojov, ako udržať zamestnancov doma a zároveň neprerušiť prevádzku firmy. Práca z domu pochopiteľne nie je pre každého a závisí aj od odvetvia, v ktorom firma pôsobí.

"Pracovať na farme, stavať budovy či vyrábať automobily z obývačky je nepredstaviteľné," konštatuje Sadovská. Mnohé profesie však môžeme vykonávať v podstate z akéhokoľvek miesta, kde sa dokážeme pripojiť na internet.

Prevencia proti šíreniu nákazy


V administratívnych budovách platí viacero opatrení, ktoré majú pôsobiť preventívne proti šíreniu nákazy a ochrániť zdravie všetkých ľudí pohybujúcich sa v budovách.

V posledných týždňoch tak práve prevádzkovatelia administratívnych budov veľmi intenzívne komunikujú nielen so svojimi nájomcami, teda firmami, ktoré v biznis centrách sídlia, ale aj so svojimi dodávateľmi (upratovacia služba, SBS alebo údržba).

Wood & Company je investičná skupina, ktorá sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív.

Spoločnosť bola založená v roku 1991 a má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe či oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave. Wood & Company je členom niekoľkých významných búrz vo svete a zároveň najväčším obchodníkom na Pražskej burze cenných papierov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čoraz viac Slovákov pracuje z domu pre hrozbu koronavírusu, home office však nie je pre každého © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Projekt Farebné nemocnice prispel k otvoreniu novej ortopticko-pleoptickej ambulancie v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Dopravu na diaľnici D1 zastavili splašené ovce, v Košiciach sa prechádzal diviak (foto)

Čoraz viac Slovákov pracuje z domu pre hrozbu koronavírusu, home office však nie je pre každého - diskusné fórum čitateľov