Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

06. augusta 2022

Ako sa jednoducho zbaviť otravného hmyzu?Muchy patria medzi najotravnejšie druhy hmyzu, spoločne s komármi alebo kliešťami. Dokážu veľmi znepríjemniť večer na záhrade alebo na terase.Zdieľať
Ako sa jednoducho zbaviť otravného hmyzu?

Dajte si pozor, aby ste mali doma nielen upratané, ale aj pripravené v prípade potreby zaútočiť a zbaviť sa ich. K tomu pomôžu pomôcť domáce metódy, ktoré sú lacné a ľahko dostupné.

Predovšetkým musíte mať upratané v kuchyni

Ako sa zbaviť otravných múch? Najskôr bude nutné preventívne zaistiť, aby sa v domácnosti vôbec neobjavovali. Prvým krokom je tak čistá domácnosti. Musíte si pravidelne upratovať predovšetkým kuchyňu. V tej sa väčšinou nachádza nielen zhnité ovocie, ale aj ďalšie potraviny, ktoré muchy lákajú. Kuchynskú linku pravidelne utierajte od oleja a ďalších tekutín.

Zvyšky jedál, ktoré máte mimo chladničku, tiež vyhoďte. Riad pravidelne upratujte do umývačky, alebo ho umyte hneď po použití. Čistením chladničky rozhodne nič nepokazíte, a pokiaľ budete upratovať misky aj po svojom maznáčikovi, muchy sa vám budú vyhýbať. Čo ale robiť, ak už ich v domácnosti máte a nemôžete sa ich zbaviť? Pomôcť môžu napríklad mačky, pretože tie ich väčšinou pochytajú a rovno zožerú. Pomôcť si ale môžete aj inak.

Prírodné metódy, ako sa zbaviť múch

Vyskúšať môžete napríklad naplniť plastové vrecúško vodou do jeho polovice, zaviazať a zavesiť na dvere balkóna. Pre muchy bude vrecúško vyzerať ako pavučina, odraz vody ich navyše trochu zmätie. Vášmu bytu sa tak vyhnú. Môžete si tiež pomôcť levanduľou, ktorá komárom ani muchám nevonia. Vysaďte ju na záhrade, balkóne alebo terase a vychutnajte si jej vzhľad aj vôňu.

Klinček patrí medzi obľúbené korenie, hlavne do vareného vína. Jeho vôňu ale muchy neznesú, preto je ideálnym prostriedkom na odstránenie múch. Vezmite citrón, rozkrojte ho a do polovice napichajte 6-12 klinčekov. Úspech je zaručený. Muchy milujú sladké, preto ich môžete nalákať na med, sirup alebo inú pochúťku, na ktorú sa prilepia a nebudú môcť odletieť.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slnečné okuliare sa delia na kategórie, nie všetky sú i na šoférovanie (2. 8. 2022)
 Vitamíny a doplnky stravy na jeseň (27. 7. 2022)
 Radíme: Takto sa najčastejšie prenáša salmonelóza (18. 7. 2022)
 Ako sa zbaviť ôs? Vďaka týmto šiestim fintám nemajú u vás v lete šancu (17. 7. 2022)
 Uterák s esenciálnym olejom zlepší spánok a upokojí nervy (10. 7. 2022)
 Radíme: Pri návšteve bazéna je potrebné dbať na hygienu najmenších (22. 6. 2022)
 Prečo jesť slaninu? (19. 6. 2022)
 Radíme: Po kúpaní v bazéne či jazere je potrebná dôkladná hygiena (13. 6. 2022)
 Experti zistili, ktorý druh mlieka je najhorší pre zdravie ľudí: Pitie tohto obmedzte (22. 5. 2022)
 Čo nepatrí do mikrovlnky? Vajcia či hroznové víno (22. 5. 2022)nasledujúci článok >>
Jeden grapefruit denne s vami urobí divy. Zlepšíte si imunitu a schudnete
<< predchádzajúci článok
Južná Kórea vyslala k Mesiacu svoj prvý lunárny orbiter, Danuri bude zbierať dáta z výšky sto kilometrov