Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. februára 2024

RTVS je bulvárna a neobjektívna. Šimkovičová kritizuje aj to, že stratila vysielacie práva na MS v hokejiVerejnoprávna televízia RTVS si už dlhšie neplní svoju verejnoprávnu funkciu. Myslí si to ministerka kultúry Martina Šimkovičová ...Zdieľať
65c36e459a3fb808529811 676x451 28.2.2024  - Verejnoprávna televízia RTVS si už dlhšie neplní svoju verejnoprávnu funkciu. Myslí si to ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS). Tvrdí, že RTVS nie je nestrannou inštitúciou, ktorá by divákom a poslucháčom prinášala objektívne či vyvážené informácie.


„Považujem za alarmujúce, že RTVS má takmer nulovú vlastnú slovenskú tvorbu, ale na predražené licencované zahraničné programy vedenie peniaze vždy nájde," uviedla ministerka vo videu uverejnenom na platforme Telegram.

Strata viacerých vysielacích práv


Súčasnému vedeniu zároveň dáva za vinu aj to, že RTVS prišla o vysielacie práva na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. „Získala ich komerčná televízia. To znamená, že po tom, ako prišla o väčšinu vysielacích práv na svetový pohár v alpskom lyžovaní a otázne sú aj Majstrovstvá Európy vo futbale, nebude jednoducho pokrývať reprezentačné zápasy v hokeji. Čo znamená, že si ich nemôže pozrieť každý," uviedla Šimkovičová s tým, že televízia si tak neplní svoju zákonnú funkciu, ktorá jej vyplýva zo stanov verejnoprávnosti.

Skĺzanie do bulváru


Ministerka sa dotkla aj publicistických relácií vysielaných RTVS, do ktorých sú podľa nej pozývaní ľudia s totožným názorom, pričom druhá strana s iným názorom nedostáva priestor. Zároveň je toho názoru, že „nevyvážené" spravodajstvo RTVS veľakrát „skĺza do bulváru".

„Dôvodov na odstúpenie alebo odvolanie generálneho riaditeľa Ľuboša Machaja je už viac ako dosť. Musíme však postupovať tak, aby sa nám ako bumerang nevrátili unáhlené rozhodnutia. To posledné, čo potrebujeme, je robiť chyby, ktoré by viedli k nekonečným súdnym sporom," povedala.

 
Zdroj: SITA.sk - RTVS je bulvárna a neobjektívna. Šimkovičová kritizuje aj to, že stratila vysielacie práva na MS v hokeji © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Ministerka kultúry Martina Šimkovičová vynechala väčšinu programu na konferencii UNESCO, tvrdí hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO). (16. 2. 2024)
 Šimkovičová zažila na pracovnej ceste šikanu a slovné útoky. Ministerstvo hovorí o mafiánskych praktikách a hanbe Slovákov (15. 2. 2024)
 Odvolávanie ministerky Šimkovičovej sa odkladá, poslanci mimoriadnu schôdzu neotvorili ani na tretí pokus (video) (13. 2. 2024)
 Ministerka Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu, kritizuje Milanová (12. 2. 2024)
 Hlasovanie o Šimkovičovej je vizitkou vládnej koalície a ich novej politickej kultúry, hovorí Holečková (12. 2. 2024)
 Odvolávanie ministerky Šimkovičovej sa odkladá, poslanci mimoriadnu schôdzu v pondelok neotvorili (video) (12. 2. 2024)
 Oproti Milanovej je Šimkovičová hviezdou, obhajuje ministerku kultúry Šutaj Eštok (11. 2. 2024)
 Mimoriadna schôdza k odvolaniu ministerky kultúry Šimkovičovej z funkcie bude v pondelok (9. 2. 2024)
 Premiér Fico plne podporuje ministerku Šimkovičovú, osobne sa chce zapojiť do „súboja“ proti jej prípadnému odvolávaniu z funkcie (8. 2. 2024)
 Nadácia Milana Šimečku pozýva ministerku Šimkovičovú na ich podujatia a aktivity, zabudla ich spomenúť pri vymenúvaní dotácií (8. 2. 2024)nasledujúci článok >>
Cena bitcoinu presiahla 60-tisíc dolárov a je najvyššie od novembra 2021
<< predchádzajúci článok
Francúzska polícia našla v dome herca Alaina Delona vyše 70 zbraní, pričom ani na jednu z nich nemal povolenie