Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. februára 2024

Šimkovičová zažila na pracovnej ceste šikanu a slovné útoky. Ministerstvo hovorí o mafiánskych praktikách a hanbe SlovákovNa slovenskú ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú (nom. SNS) v posledný deň konferencieZdieľať
65c36e445b744134074090 676x451 15.2.2024  - Na slovenskú ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú (nom. SNS) v posledný deň konferencie UNESCO slovne zaútočili. Informuje o tom riaditeľka Odboru komunikácie z Ministerstva kultúry (MK) SR Petra Bačinská.


Ako ďalej uviedla, pri Šimkovičovej odchode z miesta konania konferencie sa do auta odvážajúceho šéfku rezortu kultúry tlačili dvaja Slováci s kamerou a mikrofónom.

Šikanovanie na zahraničnej ceste


Šimkovičovej neodpovedali na to, že z akého média či inštitúcie sú, hoci sa ich na to opakovane pýtala. Jeden z mužov sa označil za zástupcu daňových poplatníkov a opakovane sa Šimkovičovej pýtal, „čo robí na tejto ‚luxusnej zahraničnej ceste za peniaze daňových poplatníkov‘".

„Sústavné šikanovanie ministerky kultúry a ministerstva kultúry dospelo do štádia, že ministerku už aj verbálne atakujú na zahraničnej ceste. Tieto osoby bránia svojimi neustálymi útokmi ministerke vo výkone jej práce. Martina Šimkovičová sa pýta, kto tieto aktivity platí. Kto zaplatil cestu a ubytovanie dvom provokatérom? S akým zámerom a akým cieľom?," pýta sa rezort kultúry.

Poľujú na ňu ako na korisť


MK SR tiež zdôraznilo, že ministerka je pripravená zodpovedať novinárske otázky o svojej štvordňovej zahraničnej ceste, a ak by sa ktokoľvek slušne opýtal na jej aktivity na konferencii, bolo by mu odpovedané.

„Nie však drzou a neslušnou formou, bez predstavenia sa, pchajúc sa ministerke do auta. Je to hanba, ktorú slovenskí občania robia v zahraničí, cirkus aký poznáme z čias Igora Matoviča, pred očami organizátorov medzinárodnej konferencie a účastníkov z celého sveta. Títo ľudia zrejme cielene sledujú každý jeden krok ministerky Šimkovičovej. Doslova sliedia a poľujú ako na korisť. Sú to mafiánske praktiky," tvrdí ministerstvo kultúry.

Zároveň položilo otázku, či takýmto spôsobom boli sledované aj aktivity ministrov predošlej vlády, alebo Šimkovičovej predchodkýň Silvie Hroncovej a Natálie Milanovej (hnutie Slovensko). „Čo sme sa dozvedeli o ich zahraničných cestách? Aký bol výsledok ich ciest pre Slovensko?," pýta sa na záver MK SR.


Zdroj: SITA.sk - Šimkovičová zažila na pracovnej ceste šikanu a slovné útoky. Ministerstvo hovorí o mafiánskych praktikách a hanbe Slovákov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Odvolávanie ministerky Šimkovičovej sa odkladá, poslanci mimoriadnu schôdzu neotvorili ani na tretí pokus (video) (13. 2. 2024)
 Ministerka Šimkovičová šíri nenávisť, ignoruje odbornosť, diskusiu, rozmanitosť a slobodu, kritizuje Milanová (12. 2. 2024)
 Hlasovanie o Šimkovičovej je vizitkou vládnej koalície a ich novej politickej kultúry, hovorí Holečková (12. 2. 2024)
 Odvolávanie ministerky Šimkovičovej sa odkladá, poslanci mimoriadnu schôdzu v pondelok neotvorili (video) (12. 2. 2024)
 Oproti Milanovej je Šimkovičová hviezdou, obhajuje ministerku kultúry Šutaj Eštok (11. 2. 2024)
 Mimoriadna schôdza k odvolaniu ministerky kultúry Šimkovičovej z funkcie bude v pondelok (9. 2. 2024)
 Premiér Fico plne podporuje ministerku Šimkovičovú, osobne sa chce zapojiť do „súboja“ proti jej prípadnému odvolávaniu z funkcie (8. 2. 2024)
 Nadácia Milana Šimečku pozýva ministerku Šimkovičovú na ich podujatia a aktivity, zabudla ich spomenúť pri vymenúvaní dotácií (8. 2. 2024)
 Šimkovičová: Musíme zvýšiť kontrolu verejnoprávnych umeleckých fondov (7. 2. 2024)
 Progresívne Slovensko vraví, že za nedostatkom podpisov na zvolanie schôdze o odvolaní ministerky Šimkovičovej je administratívny omyl. (5. 2. 2024)nasledujúci článok >>
Dvadsaťročná premlčacia doba pre znásilnenie nerieši podstatu problému, píše Fico v liste pre prezidentku
<< predchádzajúci článok
Smer podal na novinára Šimečku trestné oznámenie, svojimi výrokmi sa mal dopustiť hanobenia národa (video)