Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

10. júla 2022

Uterák s esenciálnym olejom zlepší spánok a upokojí nervyKvalitný spánok je základom zdravia. Niekedy sme však tak unavení, že sa nám napriek všetkým starostiam ani nedarí zaspať, a výsledkom bývajú bolesti hlavy a malátnosť celý nasledujúcich deň.Zdieľať
Uterák s esenciálnym olejom zlepší spánok a upokojí nervy

Existujú síce prášky na spanie aj ich prírodné alternatívy, ako je napríklad valeriána alebo horčík, avšak pri dlhodobejšom používaní lieky zaberajú menej a menej.

Domáca aromaterapia

Nespavosti vás ale môže účinne zbaviť obyčajný froté uterák a esenciálny olej. Vyberte taký, ktorý má upokojujúci účinok, napríklad levanduľu, kadidlo, citrónovú trávu, céder, bergamot, mätu a podobne. Osuška by mala byť dostatočne veľká. Namočte ju do studenej vody pod tečúcim kohútikom a vyžmýkajte, aby z neho nevytekala voda.

Na uterák naneste esenciálny olej, najlepšie niektorý z vyššie uvedených. Stačí len pár kvapiek, nemalo by ich byť viac ako tri. Uterák potom zaveste v spálni na radiátor. Celá táto procedúra by mala byť vykonaná niekoľko hodín pred spaním, minimálna doba je jedna hodina. Akonáhle uterák zavesíte, otvorte balkón alebo okno a vyvetrajte spálňu. Pred spaním zase okná zatvorte.

Uterák zložte až ráno

Uterák nechajte na radiátore cez noc, ráno budete svieži, odpočinutí a bez bolestí. Voda odparujúca sa z uteráka zaisťuje potrebnú vlhkosť pre pohodlný spánok v spálni. Spanie v takej izbe je oveľa príjemnejšie a pohodlnejšie. Esenciálny olej zasa pomáha uvoľniť nervovú sústavu a svaly.

Skĺbite teda domáci zvlhčovač a aromaterapiu

Pri aplikácii oleja na uterák dávajte pozor, aby neprišiel do styku s pokožkou, mohol by spôsobiť nežiaduce alergické reakcie. Nikdy neprekračujte odporúčané množstvo. Esenciálne oleje môžu okrem upokojenia nervového systému pomôcť zvýšiť imunitu a poskytnúť väčšiu odolnosť pri stresových situáciách. Niektoré posilňujú koncentráciu a sústredenie. Levanduľový olej môže pomôcť pri bolestiach hlavy či menštruačných bolestiach a pri liečbe depresií.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Radíme: Pri návšteve bazéna je potrebné dbať na hygienu najmenších (22. 6. 2022)
 Prečo jesť slaninu? (19. 6. 2022)
 Radíme: Po kúpaní v bazéne či jazere je potrebná dôkladná hygiena (13. 6. 2022)
 Experti zistili, ktorý druh mlieka je najhorší pre zdravie ľudí: Pitie tohto obmedzte (22. 5. 2022)
 Čo nepatrí do mikrovlnky? Vajcia či hroznové víno (22. 5. 2022)
 Spí s vami vaša mačka v posteli? Rozhodne by mala. Neuveríte, aké to má výhody (1. 5. 2022)
 Čo s telom urobí jednodňový pôst? Prináša to len pozitíva (17. 4. 2022)
 Po tomto už nikdy nebudete spať bosí. Neuveríte, prečo by ste mali spať v ponožkách (17. 4. 2022)
 Žlté, hnedé, alebo zelené? Poradíme, kedy jesť banány a ktorá farba je najzdravšia (10. 4. 2022)
 TERAZ JE SPRÁVNA ČAS! VYSADAJTE SI TÚTO RASTLINU DO DOMU: V LETE neuvidíte žiadne KOMÁRE ANI MUCHY! (10. 4. 2022)nasledujúci článok >>
Bojnice opäť ožijú festivalom tradičných remesiel
<< predchádzajúci článok
Prečo psy olizujú tváre a nohy svojich majiteľov? Vedci to objasnili