Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. februára 2021

Vlhová v 1. kole obr. slalomu priebežne 11. o 1,17 s za ShiffrinovouDruhá bola prekvapujúco ďalšia Američanka Nina O'Brienová (+0,02 s), tretia pozícia patrila Švajčiarke Lare Gutovej-Behramiovej (+0,08 s).Zdieľať
Vlhová v 1. kole obr. slalomu priebežne 11. o 1,17 s za Shiffrinovou

 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po úvodnej tridsiatke 1. kola štvrtkového obrovského slalomu na majstrovstvách sveta na jedenástej priečke. V talianskej Cortine d'Ampezzo zaostávala za líderkou Mikaelou Shiffrinovou o 1,17 sekundy. Druhá bola prekvapujúco ďalšia Američanka Nina O'Brienová (+0,02 s), tretia pozícia patrila Švajčiarke Lare Gutovej-Behramiovej (+0,08 s).


Dvadsaťpäťročná Vlhová sa za obhajobou titulu majsterky sveta vydala so štartovým číslom 3. Na zľadovatenom podklade a otvorenej, rytmickej trati išla bez väčšej chyby, v porovnaní s najväčšími súperkami jej však chýbala plynulosť v oblúkoch, v ktorých nedokázala zrýchľovať. S číslom 55 sa na štart chystala druhá slovenská reprezentantka Petra Hromcová.

Ako prvé sa do boja o medaily prihlásili Švajčiarky, Michelle Gisinová otvorila súťaž a na čele vydržala do jazdy svojej krajanky Gutovej-Behramiovej. Dvojnásobnej medailistke z rýchlostných disciplín na tomto šampionáte vyhovovali oblúky po spádnici a absencia tiahlych oblúkov v presadených bránkach. Elitnú sedmičku štartujúcich uzavrela Shiffrinová a hoci na všetkých medzičasoch zaostávala, záverečnú pasáž prešla perfektne a ako úradujúca olympijská šampiónka v tejto disciplíne sa dostala do vedenia.

Rakúšanka Katharina Liensbergerová z druhej žrebovanej skupiny 8-15 sa na trati rakúskeho trénera držala na medzičasoch v zelených číslach, rovnako ako niektoré ďalšie pretekárky stratila na Shiffrinovú až v cieľovej pasáži a priebežne bola štvrtá. Vyššie štartové čísla neboli na kvalitne pripravenej trati problémom, čo dokázala aj O'Brienová, ktorá sa s devätnástkou zaradila iba o dve stotiny za svoju slávnejšiu krajanku.

Naopak, prvé kolo vôbec nevyšlo domácim spolufavoritkám, víťazka štyroch "obrákov" v tejto sezóne Svetového pohára Marta Bassinová nabrala na štrnástom mieste odstup až 1,54 s a Federica Brignoneová preteky nedokončila.UPOZORNENIE: Správu rozširujeme o ďalšie informácie.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vlhová obhajuje titul v obrovskom slalome z Are. Na trať pôjde v prvom kole so štartovým číslom 3. (17. 2. 2021)
 Petra Vlhová v paralelnom obrovskom slalome ďalšiu medailu nezíska, neprešla kvalifikáciou (16. 2. 2021)
 Fantastické: Vlhová získala striebornú medailu v alpskej kombinácii na majstrovstvách sveta v Cortine d'Ampezz (video) (15. 2. 2021)
 MS: Vlhová po super-G do kombinácie na siedmej priečke, obhajuje striebornú medailu (15. 2. 2021)
 Menoslov Shiffrinová-Vlhová-Gisinová sľubuje drámu alpskej kombinácie (14. 2. 2021)
 MS v zjazdovom lyžovaní (super G): Vlhová skončila v top 10, Shiffrinová získala bronzovú medailu (11. 2. 2021)
 Tréner Magoni poslal Vlhovú na tri dni k moru, veľký glóbus má prednosť pre medailou z MS (10. 2. 2021)
 Vlhovej super-G padol v hmle, z troch súťaží ani jedna (9. 2. 2021)
 Štart ženského super-G na MS v Cortine d'Ampezzo sa v utorok posúva (8. 2. 2021)
 Petra Vlhová začne na majstrovstvách sveta kombináciou, predpoveď počasia spôsobila zmenu (7. 2. 2021)nasledujúci článok >>
McDavid potiahol Edmonton k triumfu a pripísal si 500. bod, ale Šťastného neprekonal (video)
<< predchádzajúci článok
Osaková zdolala legendu kurtov Williamsovú, Bradyová sa do finále v Melbourne prebojovala prvýkrát

Vlhová v 1. kole obr. slalomu priebežne 11. o 1,17 s za Shiffrinovou - diskusné fórum čitateľov