Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. marca 2021

Vlhová v Jasnej s výhodou domácej trate, od stredy pôjde na lyžeVlhová obsadila v dvoch zjazdoch 9. a 12. miesto, v super-G na 32. priečke nebodovala. Teraz sa zameria na technické disciplíny.Zdieľať
Vlhová v Jasnej s výhodou domácej trate, od stredy pôjde na lyže

Pre Petru Vlhovú je výhoda, že si pred podujatím Svetového pohára alpských lyžiarok v Jasnej mohla zatrénovať aj na súťažnej trati. Asistent trénera Matej Gemza zdôraznil, že v zahraničí takúto možnosť nemá. Slovenská lyžiarka môže cez víkend 6. a 7. marca získať v obrovskom slalome a slalome 200 bodov, v celkovom poradí SP zaostáva za vedúcou Švajčiarkou Larou-Gutovou Behramiovou o 187 bodov.


Dvadsaťpäťročná Vlhová má v pondelok oddychový deň doma, o deň neskôr absolvuje kondičný dvojfázový tréning a od stredy sa pustí na lyže. "Vždy sa teším, keď môžem prísť domov, len sa bojím, aby som sa príliš neuvoľnila. Stále mám na pamäti, že na mňa čaká ešte veľa pretekov. Budem mať môj režim a úplne sa koncentrovať. Mrzí ma, že fanúšikovia nemôžu prísť do Jasnej, žiaľ, takáto je situácia. Verím, že mi budú držať palce pri obrazovkách, aby som dosiahla čo najlepšie výsledky," povedala slovenská reprezentantka, ktorá trénovala v Jasnej už minulý týždeň.

"Na každej trati je výhoda, keď si ju vie vyskúšať. Športová pamäť sa oživí výraznejšie, pre nás je tu jediná možnosť vyskúšať si súťažnú trať pred pretekmi. V zahraničí nemáme túto šancu, keď to nevyužijeme doma, tak nikdy," povedal Gemza a zhodnotil vystúpenia Vlhovej v rýchlostných disciplínach v talianskom stredisku Val di Fassa: "Nebolo to jednoduché, všetci sme tam boli prvýkrát, museli sme sa zoznámiť s prostredím. Nemali sme veľké oči, nakoniec Peťa oba zjazdy zvládla na hranici svojich možností. Čakali sme trošku viac od super-G, nevypálilo to najlepšie."

Vlhová obsadila v dvoch zjazdoch 9. a 12. miesto, v super-G na 32. priečke nebodovala. Teraz sa zameria na technické disciplíny. "Máme v pláne jeden deň trénovať obrovský slalom. Robíme všetko, aby sa to zlepšovalo, v tréningoch je dobrá, v pretekoch to nejde tak dobre. Ťažko povedať, či je to únava. Ideme z pretekov na preteky, je to náročnejšie, ale fyzicky je v poriadku, už je to len o nastavení hlavy. Ciele sú vysoké, koľko z 200 bodov sa nám podarí docieliť, uvidíme počas víkendu," dodal Gemza.

Hoci je v Liptove doma, Slovenka musí byť počas podujatia v hoteli rovnako ako ďalšie pretekárky. Najviac, 14 pretekárok pricestuje z Talianska, Švajčiarky priletia do Popradu a priamo do dejiska sa v stredu alebo vo štvrtok helikoptérou prepraví Američanka Mikaela Shiffrinová. "Perfektne sme pripravili tréningovú trať, súťažnú sme zatraktívnili malými vlnami zo štartu obrovského slalomu. Zákruta na Priehybe je ináč klopená, asi ten oblúk budú stavať odlišne ako po minulé roky. Cieľ sme pri veľkom množstve snehu, ktoré je túto zimu, dali rovno. Myslím si, že je to výborné," povedala športová riaditeľka podujatia SP Jana Palovičová.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vlhová: Bolo ťažké udržať nervy na štarte (1. 3. 2021)
 Vlhová si po druhom zjazde vo Val di Fassa pohoršila, na líderku Svetového pohára stráca ešte viac (27. 2. 2021)
 Vlhová prišla o vedenie vo Svetovom pohári, predstihla ju Gutová. V zjazde vo Val di Fassa obsadila deviate miesto (26. 2. 2021)
 Petra Vlhová počas tréningu v Jasnej spadla, prehovorila aj o svojom zranení (23. 2. 2021)
 Petra Vlhová už trénuje v Jasnej, prípravy na Svetový pohár idú podľa plánu (22. 2. 2021)
 Vlhová je spokojná s MS v Cortine d’Ampezzo, aj keď chcela zlato (20. 2. 2021)
 MS 2021: Vlhová získala striebro v slalome (video) (20. 2. 2021)
 Vlhová má na MS v zjazdovom lyžovaní šancu na zlato, v prvom kole slalomu bola o sekundu rýchlejšia ako Shiffrinová (20. 2. 2021)
 Vlhová v 1. kole obr. slalomu priebežne 11. o 1,17 s za Shiffrinovou (18. 2. 2021)
 Vlhová obhajuje titul v obrovskom slalome z Are. Na trať pôjde v prvom kole so štartovým číslom 3. (17. 2. 2021)nasledujúci článok >>
Kane strelil svoj 400. gól v NHL, v Chicagu sa zaradil k legendám ako Hull či Mikita (video)
<< predchádzajúci článok
Atletico zdolalo Villarreal 2:0 a pred Barcelonou má náskok 5 bodov

Vlhová v Jasnej s výhodou domácej trate, od stredy pôjde na lyže - diskusné fórum čitateľov