Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júla 2020

Vystupovanie Matoviča je hanba, povedal Kamenický a Ňarjaš nazval ich pokus o odvolanie chabýmPodpredseda opozičnej strany Smer-SD Ladislav Kamenický vytkol vláde amaterizmus a ...Zdieľať
img_5271 676x451 24.7.2020  - Podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ladislav Kamenický vytkol vláde amaterizmus a nekompetentnosť.


Koaličný poslanec Erik Ňarjaš (OĽaNO) zasa označil odvolávanie premiéra za chabý pokus „skrachovaných politikov". Obaja to uviedli v rozprave k návrhu na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO), ktorý do parlamentu predložil v mene 39 opozičných a nezaradených poslancov pléna podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár.

Čerešnička na torte


Poznamenal, že vláda po ekonomickej stránke absolútne nezvládla krízu spojenú so šírením ochorenia COVID-19. „Ste absolútni amatéri," odkázal koaličným poslancom. Matovičovo vystupovanie označil za „hanbu na sto rokov". „Tomu, čo premiér naklamal ohľadne svojej diplomovky, už ani malé dieťa neverí. Netreba už k tomu žiadny komentár," dodal Kamenický.

Ďalší podpredseda Smeru-SD Richard Takáč potvrdil, že odvolávanie Matoviča pre jeho diplomovku je len čerešničkou na torte. „Podstata je v tom, že tu hrozí veľká nezamestnanosť a po ekonomickej stránke taká kríza, že keď bude vláda naďalej pokračovať pri moci, tak sa Slovensko z toho nedostane," myslí si Takáč.

Koaličný poslanec Erik Ňarjaš (OĽaNO) označil odvolávanie premiéra za chabý pokus zo strany „skrachovaných politikov, ktorí na Slovensku vládli s množstvom káuz 12 rokov". „Chcem ubezpečiť verejnosť, že Igor Matovič je úprimný človek, ktorý má so Slovenskom len dobré úmysly," doplnil Ňarjaš.

Iná predstava o kompetentnosti


Igor Kašper (Sme rodina) nesúhlasí s tým, že by súčasná vláda doviedla Slovensko k ekonomickej kríze a rovnako s tvrdením, že by vláda vzala dôchodcom trináste dôchodky a „odovzdala ich bankám".

Alojz Baránik (SaS) zasa zastáva názor, že súčasná opozícia má inú predstavu o kompetentnosti. „Keď hovoríte o tom, že niekto z terajšej vlády je nekompetentný, tak pod tou kompetentnosťou asi máte na mysli to, že nedokáže kradnúť tak, ako ste to dokázali vy," ozrejmil.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) na druhý pokus otvoril mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu opozície na odvolanie Igora Matoviča z funkcie predsedu vlády. Prezentovalo sa 124 poslancov. Schôdzu inicioval Smer-SD a skupina nezaradených poslancov pléna okolo expremiéra a podpredsedu parlamentu Petra Pellegriniho. Podnetom na odvolanie premiéra bola kauza plagiátu jeho diplomovej práce.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vystupovanie Matoviča je hanba, povedal Kamenický a Ňarjaš nazval ich pokus o odvolanie chabým © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič zostáva vo funkcii premiéra, za jeho odvolanie hlasovalo len 47 poslancov (video) (24. 7. 2020)
 Matovič vníma objednávku na uskutočnenie sľubov a neodvolanie označil za fiasko opozície (24. 7. 2020)
 Odvolávanie Matoviča v parlamente: Premiér označil dôvody za slabé, Blanár mu nevyčíta len kauzu diplomovka (naživo) (23. 7. 2020)
 Matovič reagoval na kauzu diplomová práca, po vyslovení nedôvery by v parlamente skončil (video) (22. 7. 2020)
 Premiér Matovič priznal, že v súvislosti so svojou diplomovkou by mal prísť o titul (16. 7. 2020)
 Matovič podľa politológa priznal krehkosť klubu OĽaNO, hnutie nebolo pripravené na vládnutie (12. 7. 2020)
 Zastavme korupciu pomenovala najväčší problém Matovičovej vlády, ale chváli audit v štátnych hmotných rezervách (29. 6. 2020)
 Matovič sa počas koronakrízy neosvedčil, je príliš osobný a nedôveruje ani hovorcovi, hodnotí politológ (28. 6. 2020)
 Premiér Matovič už nie je opozičný politik a mal by to pochopiť, hodnotí politológ 100 dní jeho vlády (27. 6. 2020)
 Matovič: Nebudem vyzývať Borisa Kollára k odstúpeniu. Nechce ohroziť pád vlády a návrat "mafie" do čela štátu. (24. 6. 2020)nasledujúci článok >>
Raši vyzval premiéra Matoviča zverejniť diplomovku, Zemanová chce radšej udržať vládu
<< predchádzajúci článok
Matovič vníma objednávku na uskutočnenie sľubov a neodvolanie označil za fiasko opozície

Vystupovanie Matoviča je hanba, povedal Kamenický a Ňarjaš nazval ich pokus o odvolanie chabým - diskusné fórum čitateľov