Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júla 2020

Raši vyzval premiéra Matoviča zverejniť diplomovku, Zemanová chce radšej udržať vláduPredsedníčka klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová v ...Zdieľať
img_1045 2 min 676x451 24.7.2020  - Predsedníčka klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová v parlamentnej rozprave k návrhu opozície odvolať Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie premiéra vyhlásila, že vytvoriť vládu je len začiatok, udržať ju pokope je pokrok a až presadiť reformy bude úspech.

Hanba nestojí za žiadne peniazeNezaradený poslanec Richard Raši odporučil hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), aby navrhlo nového predsedu vlády.

„Určite sa medzi vami nájde niekto, kto by prácu premiéra robil férovo,“ povedal Raši. Premiéra vyzval, aby zverejnil svoju diplomovku, pre ktorú čelí odvolávaniu. Diskusia sa začala v poslaneckej snemovni vo štvrtok 23. júla krátko po 11:00 a trvala s dvojhodinovou prestávkou na obed viac ako trinásť hodín.

Podľa Zemanovej poslanci klubu SaS nesúhlasia s návrhom na odvolanie premiéra, ale nie pre slepú lojalitu. „Nie je zvyklosťou našej strany princípy meniť či podliezať, ale princípom je udržať fungujúcu vládu, ktorá bude robiť reformy,“ zdôraznila poslankyňa.

Ako ďalej povedala, hanba nestojí za žiadne peniaze a je rada, že minister školstva má pripraviť legislatívne zmeny, ako sa vysporiadať s problémom akademických prác.

Jedna lož za druhou


Podľa Rašiho premiér pri svojej diplomovke hovoril „jednu lož za druhou“, až sa v nich zamotal. „Prečo svoju diplomovku s čistým svedomím nesprístupní?“ spýtal sa nezaradený poslanec. Poznamenal, že celá volebná kampaň hnutia OĽaNO bola založená na tom, že sa nebude klamať, kradnúť a na Slovensku bude spravodlivý prístup.

Nezaradený poslanec Erik Tomáš povedal, že premiér Matovič je pre médiá a časť verejnosti „chráneným živočíchom“ a všeličo mu tolerujú. Podľa Tomáša za to, že Matovič je premiérom, môže aj strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD).

Podnetom na odvolanie premiéra bola kauza plagiátu jeho diplomovej práce. Schôdzu inicioval Smer-SD a skupina nezaradených poslancov expremiéra Petra Pellegriniho. Opozícia vyčítala premiérovi nielen jeho diplomovku, ale aj neschopnosť riadiť krajinu a skutočnosť, že postupuje v rozpore s vládnym programom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Raši vyzval premiéra Matoviča zverejniť diplomovku, Zemanová chce radšej udržať vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič zostáva vo funkcii premiéra, za jeho odvolanie hlasovalo len 47 poslancov (video) (24. 7. 2020)
 Vystupovanie Matoviča je hanba, povedal Kamenický a Ňarjaš nazval ich pokus o odvolanie chabým (24. 7. 2020)
 Matovič vníma objednávku na uskutočnenie sľubov a neodvolanie označil za fiasko opozície (24. 7. 2020)
 Odvolávanie Matoviča v parlamente: Premiér označil dôvody za slabé, Blanár mu nevyčíta len kauzu diplomovka (naživo) (23. 7. 2020)
 Matovič reagoval na kauzu diplomová práca, po vyslovení nedôvery by v parlamente skončil (video) (22. 7. 2020)
 Premiér Matovič priznal, že v súvislosti so svojou diplomovkou by mal prísť o titul (16. 7. 2020)
 Matovič podľa politológa priznal krehkosť klubu OĽaNO, hnutie nebolo pripravené na vládnutie (12. 7. 2020)
 Zastavme korupciu pomenovala najväčší problém Matovičovej vlády, ale chváli audit v štátnych hmotných rezervách (29. 6. 2020)
 Matovič sa počas koronakrízy neosvedčil, je príliš osobný a nedôveruje ani hovorcovi, hodnotí politológ (28. 6. 2020)
 Premiér Matovič už nie je opozičný politik a mal by to pochopiť, hodnotí politológ 100 dní jeho vlády (27. 6. 2020)nasledujúci článok >>
Kauza diplomovka je podľa Za ľudí problém, ale s extrémistami, stranami Smer a Hlas nebudú hlasovať
<< predchádzajúci článok
Vystupovanie Matoviča je hanba, povedal Kamenický a Ňarjaš nazval ich pokus o odvolanie chabým

Raši vyzval premiéra Matoviča zverejniť diplomovku, Zemanová chce radšej udržať vládu - diskusné fórum čitateľov