Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

25. októbra 2020

Zubná pasta nielen na čistenie zubov: 10 ďalších spôsobov, ako ju možno použiť!Povedomie o multifunkčnosti zubné pasty existuje. Doteraz však nepokrýva všetky možnosti využitia.Zdieľať
Zubná pasta nielen na čistenie zubov: 10 ďalších spôsobov, ako ju možno použiť!

Ide pritom o prípravok, vďaka ktorému nemusíte nakupovať rad špeciálnych chemických roztokov.

 

1. Odstránenie laku na nechty

Potrebujete zo svojich nechtov odstrániť lak, avšak práve vám došiel odlakovač? Môžete ho nahradiť zubnou pastou. Tú naneste priamo na nechty, nechajte chvíľu pôsobiť a potom ju zotrite – spoločne s nechceným lakom.

2. Zbraň proti pupienkom a štípancom

Trápia vás problémy s pleťou? Alebo vás poštípal komáre či iný nepríjemný hmyz? Večer pred spaním si postihnuté miesto potrite zubnou pastou. Počas noci pupienok spľasne. S prispením mentolového extraktu zároveň dôjde aj k jeho upokojenie. Ráno miesto opláchnite vlažnou vodou.

3. Zbavenie rúk od nepríjemných pachov

Po nakrájaní cesnaku alebo cibule pretrvávajú pachy týchto potravín na koži rúk po dlhé hodiny. Je tomu tak preto, že ich šťavy rýchlo presakujú do pokožky. Aby ste sa stôp po tomto nepríjemnom zápachu zbavili, umyte si ruky vodou a trochou zubnej pasty.

4. Zaplnenie dier v stene

V prípadoch, kedy chcete svoje múry skrášliť vrstvou inej farby či tapetou, je nutné sa zbaviť akýchkoľvek dier a drobných prepadlín. Čo s nimi? K ich vyplnenie môžete využiť aj zubnú pastu. Je nutné myslieť na to, aby pred nanesením požadovanej vrstvy bola pasta zaschnutá.

5. Čistenie škvŕn na kobercoch

Pastu možno využiť aj ako účinný čistič kobercov. Na odstránenie škvŕn od rozliateho vína, iného nápoja či niektorého jedla budete potrebovať zubnú pastu, vlažnú vodu a handričku. Postihnuté miesto jednoducho očistite zubnou pastou. Potom ho utrite mokrou handričkou.

6. Odstránenie zvyškov farby na vlasy

S nafarbenú kožou blízkosti vlasovej línie sa potýka snáď každý človek, ktorý zvolil variantu domáceho farbenia vlasov. Pre vyriešenie tohto problému naneste na takto sfarbené miesto trochu zubnej pasty. Tú potom zotrite.

7. Navrátenie lesku šperkov

Zašlé šperky vyčistite mäkkou kefkou na zuby so zubnou pastou. Takto očistiť môžete ako šperky zlaté, tak aj tie strieborné. Potom ich opláchnite vodou a osušte.

8. Čistenie piana

So znečistením klávesov sa potýka každý majiteľ pián. Klávesy možno čistiť rovnako ako zuby – kefkou s pastou. Avšak s tým rozdielom, že na túto časť nástroja nie je vhodné používanie vody. Tá by mohla preniknúť do vnútorného priestoru klavíra a ďalej ho poškodiť. Po vyčistení pastu zotrite mierne navlhčenou handričkou.

9. Čistenie pokreslených múrov

S počmáranými múru má skúsenosti nejeden rodič. Stopy po tužkách sú nepríjemností, ktoré sa dá ľahko zbaviť. A to opäť zubnou pastou. Dané miesto jednoducho utrite navlhčenou obrúskom alebo handričkou.

10. Navrátenie belosti tenisiek

Biele tenisky vyzerajú dobre. Pre ich nositeľov ich obstaranie znamená i následné riešenie ich zašlosti, ku ktorej dôjde pri ich pravidelnom nosení. Zašlosti sa zbavíte tak, že povrch topánok vydrhnete kefkou s pastou. Tú potom očistite navlhčenou handričkou.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Objavte blahodarné účinky gaštanov. Liečia ekzémy i boľavé kĺby! (17. 10. 2020)
 Máte vo zvyku spať s mobilným telefónom na nočnom stolíku? Zabudnite na to! (17. 10. 2020)
 Vedeli ste, čo dokáže toto korenie, keď ho zmiešate s obyčajnou alpou? (3. 10. 2020)
 Usušte svoje oblečenie rýchlo – a bez sušičky (3. 10. 2020)
 Objavili ďalší benefit pravidelného pitia kávy. Jej účinky by mohli chrániť aj črevá (1. 10. 2020)
 Na jeseň a v zime sa vitamín D netvorí, treba ho nahrádzať (30. 9. 2020)
 Čo sa stane s Vašim telom, ak budete jesť med a cesnak na lačno počas 7 dní! (27. 9. 2020)
 Vyskúšajte úžasnú silu olivového oleja - pre zdravie aj krásu (4. 9. 2020)
 Čierne ríbezle ukazujú, akú veľkú silu môže mať príroda: Je to veľký bojovník proti rakovine, cukrovke i srdcovým chorobám (4. 9. 2020)
 Obmedzte jeden z najbežnejších zvykov a získate roky života navyše, tvrdia vedci (26. 7. 2020)nasledujúci článok >>
Neobyčajné využitie obyčajných vatových tyčiniek do uší
<< predchádzajúci článok
Hevier: Dnešné deti potrebujú úplne iné zručnosti alebo schopnosti, ako ich učíme

Zubná pasta nielen na čistenie zubov: 10 ďalších spôsobov, ako ju možno použiť! - diskusné fórum čitateľov