Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2022

Kauza vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov pokračujú, súd predvolal vypovedať AndruskóaŠpecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v stredu v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a ...Zdieľať
img_1890_copy 676x451 25.5.2022  - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v stredu v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho predvolal vypovedať odsúdeného Zoltána Andruskóa.


Ten si momentálne odpykáva 15-ročný trest väzenia za sprostredkovanie vraždy investigatívneho novinára, ku ktorému sa priznal. Andruskó je spolu s odsúdeným Miroslavom Marčekom stíhaný aj v prípade prípravy vrážd trojice prokurátorov.

Vypočutie odsúdeného Szabóa


Predsedníčka senátu Ružena Sabová v utorok 24. mája uviedla, že v prípade menovanej dvojice je trestné stíhanie v kauze prípravy vrážd prerušené.

Neskôr však povedala, že stíhanie opätovne pokračuje a vo veci orgány činné v trestnom konaní vypočuli odsúdeného Tomáša Szabóa. Ešte pred výsluchom svedka sa súd oboznamuje s rôznymi listinnými dôkazmi.

Prejednanie obžaloby Kočnera a Zsuzsovej


Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Kočnera a Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Obžalobe čelia ďalší


Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto veci čelia obžalobe okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Tomáš Szabó, Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kauza vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov pokračujú, súd predvolal vypovedať Andruskóa © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kauza vraždy Kuciaka sa opäť otvára, súd sa bude zaoberať aj správami Kočnera s Haščákom (28. 2. 2022)
 Fico: Vražda Kuciaka bola zneužitá na politické ciele a „Sorosove mimovládky“ sa išli roztrhnúť od aktivity (21. 2. 2022)
 Vražda Kuciaka a Kušnírovej ukázala, že na Slovensku existujú dva svety. Boj za spravodlivosť nesmieme nikdy vzdať, tvrdí Lipšic (21. 2. 2022)
 Mikulec označil Kuciaka za čestného novinára, ktorý odhaľoval pravdu a nenechal sa zastrašiť (21. 2. 2022)
 SaS si uctila pamiatku Jána Kuciaka a jeho snúbenice, vraždu označila za čierny deň pre Slovensko (21. 2. 2022)
 Kuciak bol podľa Grendela hrozbou pre systém, jeho smrť mnohým otvorila oči (21. 2. 2022)
 Čaputová: Kuciaka zabili, lebo sa venoval veciam, ktoré sa týkajú všetkých Slovákov (21. 2. 2022)
 Od vraždy Kuciaka a jeho snúbenice uplynuli už štyri roky, zatiaľ odsúdili len vykonávateľov a sprostredkovateľa (21. 2. 2022)
 Iniciatíva Za slušné Slovensko pripomína štvrté výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (17. 2. 2022)
 Najvyšší súd zrušil oslobodenie Kočnera a Zsuzsovej v kauze vraždy Kuciaka, nevykonali sa všetky dôkazy (14. 9. 2021)nasledujúci článok >>
Ruské rakety zasiahli mesto Zaporižžia, útok si vyžiadal jednu obeť a zranených
<< predchádzajúci článok
Odsúdením Kováčika padol mýtus o politických procesoch, podľa Nadácie Zastavme korupciu ho dobehla spravodlivosť