Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. februára 2022

Iniciatíva Za slušné Slovensko pripomína štvrté výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny KušnírovejUctime si pamiatku Jána a Martiny a odmietnime hrubosť a násilie, odkazuje iniciatívna Za slušné Slovensko. Iniciatíva pripomína štvrté výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Informujú o tom ...Zdieľať
pochod 7 1 676x451 17.2.2022  - Uctime si pamiatku Jána a Martiny a odmietnime hrubosť a násilie, odkazuje iniciatívna Za slušné Slovensko. Iniciatíva pripomína štvrté výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Informujú o tom zástupcovia iniciatívy v tlačovej správe.


„Vnímame vážnosť pandemickej situácie a zhromaždenia preto organizovať nebudeme. Pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej si 21. 2. 2022 uctíme individuálne na miestach, kde sme sa v rokoch 2018 až 2020 stretávali. Našou tichou prítomnosťou, zapálením sviečok či položením kvetov chceme vyjadriť aj jasný postoj proti verbálnej hrubosti, agresivite a násiliu. Rovnaký postoj môže v najbližší pondelok vyjadriť každý z nás v ktoromkoľvek meste či obci na Slovensku," uvádza iniciatíva.

Pandémia posilnila radikalizáciu


Za slušné Slovensko pripomína, že vražda novinára a jeho snúbenice otvorila mnohé otázniky o stave Slovenska. Od vraždy sa uskutočnilo viac ako 300 zhromaždení, ktoré sa niesli v pokojnom duchu a prebiehali bezpečne.

„Nálada v krajine sa vtedy na chvíľu zmenila. Hoci bolo stále cítiť sklamanie, nedôveru a hnev, bolo cítiť aj nádej, že krajina môže byť spravovaná lepšie. Táto nálada ovplyvnila aj voľby. Výsledok parlamentných volieb pre mnohých znamenal nádej na inú politickú kultúru. V situácii celosvetovej pandémie sa však čoskoro nádej menila na sklamanie a nedôveru," píše sa v tlačovej správe.

Podľa iniciatívy sa v dôsledku pandémie posilnia radikalizácia, proti ktorej je možné bojovať jedine snahou o porozumenie, zjednotenie a prijatie.

Vyzýva preto k tomu, aby politici na všetkých úrovniach komunikovali zmierlivo a na svet sa pozerali tolerantne.

Potrebujeme kompetentných politikov


„Táto krajina potrebuje politikov, ktorí vedia kompetentne a jasne komunikovať. Ktorí vedia pokojne obhajovať racionálne riešenia problémov. Politikov, ktorí za tieto riešenia odvážne postavia a nenechajú sa prekričať populistami a štváčmi. Politikov, ktorí nám dokazujú svoj autentický záujem zlepšovať Slovensko," dodávajú zástupcovia iniciatívy.

Nezabúdajú na lekárov a lekárky, zdravotné sestry a zamestnancov nemocníc, vedcov a vedkyne, učiteľov a učiteľky, ktorí počas pandémie hľadali rôzne spôsoby, ako pomôcť.

Za dôležité považujú vnímanie príbehov tých, ktorých pandémia zasiahla, seniorov a senioriek, ktorí sa pre pandémiu dlhý čas nevídali s najbližšími a tiež študentov a študentiek, pre ktorých je dôležité vytváranie bezpečného prostredia.

Poukazuje tiež na ľudí z vylúčených komunít či ľudí bez domova a mnohých iných, ktorých pandémia zasiahla po osobnej, rodinnej stránke či z pohľadu podnikania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Iniciatíva Za slušné Slovensko pripomína štvrté výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Najvyšší súd zrušil oslobodenie Kočnera a Zsuzsovej v kauze vraždy Kuciaka, nevykonali sa všetky dôkazy (14. 9. 2021)
 Najvyšší súd zrušil nevinu Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v kauze Kuciak. Špecializovanému trestnému súdu prikázal, aby sa prípadom znovu zaoberal. (15. 6. 2021)
 Najvyšší súd bude v utorok rozhodovať o odvolaniach v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka (13. 6. 2021)
 Zverejnili termín verejného zasadnutia v prípade vraždy Kuciaka, súd bude rozhodovať aj o Kočnerovi (13. 5. 2021)
 Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu (15. 4. 2021)
 Tri roky po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej kritizoval Matovič novinárov na sociálnej sieti (21. 2. 2021)
 Od vraždy Kuciaka a jeho snúbenice uplynuli tri roky, odsúdení sú strelec a sprostredkovateľ (21. 2. 2021)
 Marček si za vraždu Kuciaka aj Molnára odsedí 25 rokov vo väzení, rozhodol najvyšší súd (2. 12. 2020)
 Najvyšší súd rozhodne o treste pre Marčeka, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka (28. 11. 2020)
 Kauza vraždy Kuciaka sa dostane na najvyšší súd, jedného člena senátu vylúčili z rozhodovania (25. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Svadobčania sa počas tanca prepadli do studne, zahynulo 13 ľudí a ďalší sa zranili
<< predchádzajúci článok
Vakcínu proti HPV vírusu, ktorí spôsobuje rakovinu krčka maternice budú preplácať zdravotné poisťovne