Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. apríla 2011

ALBÁNSKO: Autor správy o obchodovaní s orgánmi čelí žalobeIstá albánska rodina zažalovala švajčiarskeho poslanca a zvláštneho spravodajcu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Dicka Martyho. Albánci tým reagovali na ...Zdieľať
dick marty Dick MartyFoto: SITA/APTIRANA 1. apríla (WEBNOVINY) - Istá albánska rodina zažalovala švajčiarskeho poslanca a zvláštneho spravodajcu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Dicka Martyho. Albánci tým reagovali na Martyho obvinenia v súvislosti s kauzou okolo obchodovania s orgánmi, s ktorými mali členovia zločineckého gangu manipulovať aj v ich dome v dedinke Fushe Kruja neďaleko metropoly Tirana.


Advokát rodiny Bramovcov uviedol, že jeho klienti žiadajú od poslanca ospravedlnenie a kompenzáciu morálnej ujmy vo výške 10 miliónov albánskych lekov (asi 70-tisíc eur). Informoval o tom spravodajský portál Balkan Insight.

Marty zverejnil v decembri správu, v ktorej obvinil súčasného kosovského premiéra Kosova Hashima Thaçiho z organizovaného zločinu v súvislosti s predajom orgánov srbských zajatcov. Parlamentné zhromaždenie RE koncom januára správu prijalo a vyzvalo Albánsko a Kosovo na začatie "vážneho a nezávislého vyšetrovania" spomenutých obvinení voči Thaçiho osobe. Ten bol podľa Martyho správy v rokoch 1998 až 2000 šéfom takzvanej Drenickej skupiny Kosovskej oslobodzovacej armády, ktorá stála za únosmi a vraždami Srbov. Ich telesné orgány potom predávali solventným zákazníkom do zahraničia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na švajčiarskej výstave šperkov ukradli diamanty za milióny
<< predchádzajúci článok
Minulý rok bol podľa hydinárov pre ich sektor náročný

ALBÁNSKO: Autor správy o obchodovaní s orgánmi čelí žalobe - diskusné fórum čitateľov