Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

16. februára 2006

Austrália: Rodičia si myslia, že vedia, čo robia ich deti s internetomVäčšina austrálskej mládeže vo veku do 16 do 18 rokov pred rodičmi tají svoje internetové aktivity.Zdieľať
  Vyplýva to z aktuálneho prieskumu spoločností Ninemsn a NetAlert.

      Zatiaľ čo staršia generácia si myslí, že má mediálne aktivity svojich detí pod kontrolou a dokáže ich usmerňovať, tínedžeri to vidia úplne inak: Až 71 percent opýtaných rodičov uviedlo, že ich deti hľadajú v internete seriózne informácie, čo však potvrdilo iba 23 percent mladých ľudí.
      Štyridsaťdva percent tínedžerov sa otvorene priznalo, že z internetu si sťahujú obsahy, ktoré chcú pred rodičmi utajiť. K sťahovaniu hudby a filmov bez dovolenia rodičov sa priznalo 63 percent mládeže. V ostrom rozpore s týmto zistením je tvrdenie 84 percent rodičov, že do internetu chodia spolu so svojimi deťmi.
      Osemdesiat percent dospelých v prieskume uviedlo, že deťom stanovili presné pravidlá používania internetu. Iba 69 percent tínedžerov však vie o tom, že surfovanie po sieti má nejaké pravidlá. Zaujímavým zistením je, že 50 percent rodičov sa považuje za technicky zdatnejších ako ich vlastné deti.
      Mladá generácia je voči internetu veľmi otvorená. Štyridsať percent opýtaných sa nebojí stretnúť s človekom, s ktorým sa zoznámili na čete. Iba 12 percent detí by o tom vopred informovalo svojich rodičov.
      Autori štúdie vidia v týchto roztvárajúcich sa nožniciach varovný signál, aby sa zlepšila komunikácia medzi generáciou rodičov a ich detí.

(TASR)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 aDSL: Spájať hlas a dáta je zakázané, ale bude pokračovat (19. 12. 2005)
 V Británii už hľadajú zločincov pomocou internetu (22. 11. 2005)
 Mobilný internet s technológiou FLASH-OFDM (24. 10. 2005)
 Internet - hľadanie práce, zábavy aj partnera (3. 10. 2005)nasledujúci článok >>
Vzťah Cruisa a Holmesovej je údajne v kríze, pár to popiera
<< predchádzajúci článok
Kontrafakt bude koncertovať za mrežami

Austrália: Rodičia si myslia, že vedia, čo robia ich deti s internetom - diskusné fórum čitateľov