Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2021

Austrálske Melbourne zasiahlo silné zemetrasenie, evakuovali nemocnicu i niekoľko výškových budov (video)V stredu ráno zasiahlo juhovýchodnú Austráliu zemetrasenie s magnitúdom 5,9. V meste Melbourne spôsobilo škody, nevyžiadalo si však žiadne obete. ...Zdieľať
australia_earthquake_19235 16da129302e44c5fb7511995fdc1efd9 676x451 22.9.2021 (Webnoviny.sk) - V stredu ráno zasiahlo juhovýchodnú Austráliu zemetrasenie s magnitúdom 5,9. V meste Melbourne spôsobilo škody, nevyžiadalo si však žiadne obete. Informuje o tom spravodajský portál BBC.


Zemetrasenie, ktoré je jedno z najväčších v Austrálii za posledné roky, udrelo okolo 9:15 miestneho času (1:15 stredoeurópskeho letného času) v Mansfielde v štáte Viktória, ktorého je Melbourne hlavným mestom.

Nemajú správy o vážnych zraneniach


Vychádzalo z malej hĺbky - 10 kilometrov, uviedla organizácia Geosciences Australia. Pôvodne mu pripisovali magnitúdo 6,0, neskôr ho znížili. Otrasy cítili aj v susedných štátoch Južná Austrália a Nový Južný Wales. Po zemetrasení nasledovali ďalšie otrasy s magnitúdom 4 až 3,1.

Austrálsky premiér Scott Morrison sa v súvislosti s otrasmi vyjadril, že nemajú správy o vážnych zraneniach, čo je podľa jeho slov „veľmi dobrá správa“.

Varujú pred ďalšími otrasmi


V Melbourne pre otrasy na krátko evakuovali niekoľko výškových budov aj nemocnicu. Niektoré električkové linky pre škody zastavili prevádzku. Záchranná služba štátu Viktória varovala obyvateľov, aby boli v strehu pred ďalšími otrasmi.

Veľké zemetrasenia nie sú v Austrálii bežné, keďže leží v strede tektonickej platne. Potenciálne škodlivé zemetrasenia, s magnitúdom nad 6, sa na kontinente podľa Geosciences Australia objavujú zhruba každých desať rokov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálske Melbourne zasiahlo silné zemetrasenie, evakuovali nemocnicu i niekoľko výškových budov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Korčok sa zúčastnil na Valnom zhromaždení OSN, v New Yorku stretol ministrov a šéfov diplomacií
<< predchádzajúci článok
EÚ podpísala dohodu o nákupe prvého prípravku na liečbu COVID-19

Austrálske Melbourne zasiahlo silné zemetrasenie, evakuovali nemocnicu i niekoľko výškových budov (video) - diskusné fórum čitateľov