22. októbra 2013

Azarenková zdolala Erraniovú v prvom zápase na Turnaji majsteriek

Victoria Azarenková

Victoria Azarenková Foto: TASR/AP
Istanbul 22. októbra (TASR) - V úvodnom zápase na majstrovstvách sveta WTA Tour v Istanbule vyhrala v utorok v bielej skupine svetová dvojka Bieloruska Victoria Azarenková nad Taliankou Sarou Erraniovou 7:6 a 6:2.

Prvý set trval hodinu a pol a napokon sa rozhodoval v tajbrejku. Erraniová zobrala hneď servis favoritke, tá odpovedala rovnakou mincou. Aj v treťom geme sa scenár zopakoval, Talianke sa potom podarilo odskočiť na 3:1 aj 5:2, bojovnosť Azarenkovej však slávila úspech ku stavu 5:5. Potom Bieloruska opäť stratila servis, Erraniová podávala na výhru v sete, no stratila ho napokon v skrátenej hre. V druhom sete v tretej hre bieloruská dvojnásobná šampiónka Australian Open prelomila Talianke servis, tá sa následne nechala ošetriť a vzápätí si podanie vzala späť - 2:2. Mala však stále zdravotné problémy a tak opäť stratila gem na podaní a jej súperka ho potvrdila aj na 4:2. Čistou hrou vzala favoritka Talianke ďalšie podanie a druhý set dotiahla do triumfu 6:2 ďalšou čistou hrou.

"Súperka hrala v prvom sete výborne. Bolo dôležité, že som potom našla rytmus. Sara je skutočná bojovníčka, snažila sa odpovedať na každú loptičku. Som šťastná, že mi potom vyšiel tajbrejk. V druhom sete som sa snažila nestratiť koncentráciu. Je to posledný turnaj v sezóne, každá hráčka do toho dá všetko," povedala do televíznych kamier víťazka, ktorá má teraz vzájomnú bilanciu s Erraniovou vysoko aktívnu 7:1.

Najlepšie dve hráčky z každej skupiny postúpia do semifinále, kde sa stretnú krížovým spôsobom. Ak niektorá z tenistiek prejde turnajom bez jedinej prehry, môže získať maximálnu prémiu 2,145 milióna dolárov a 1500 bodov do svetového rebríčka WTA.