Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. decembra 2010

Biatlonistka Kuzminová najlepšou športovkyňou rezortu obranyNajlepšou športovkyňou rezortu Ministerstva obrany Slovenskej republiky (MO SR) sa v kategórii olympijských športov celkom jednoznačne stala olympijská ...Zdieľať
anastasia kuzminova Anastasia KuzminováFoto: SITA/Dušan Hein BANSKÁ BYSTRICA 21. decembra (WEBNOVINY) - Najlepšou športovkyňou rezortu Ministerstva obrany Slovenskej republiky (MO SR) sa v kategórii olympijských športov celkom jednoznačne stala olympijská šampiónka z Vancouveru v biatlonovom šprinte na 7,5 km Anastasia Kuzminová. V ankete 47 trénerov a funkcionárov VŠC Dukla získala 26-ročná rodáčka z ruského Ťumenu 281 bodov, o 56 viac ako jej kolega z biatlonovej reprezentácie Pavol Hurajt, bronzový na ZOH 2010 v pretekoch na 15 km s hromadným štartom. Tretí skončil tohtoročný majster Európy a vicemajster sveta vo vodnom slalome v kategórii C1 Michal Martikán so 185 bodmi. Výsledky ankety slávnostne vyhlásili v utorok večer v klube Ministry of Fun v banskobystrickom obchodnom centre Europa.


"Uvedomujem si, že mám za sebou skutočne výnimočný rok. Dosiahla som veľké úspechy. Olympijské zlato a striebro sú nádhernou odmenou za všetku tú tréningovú drinu. Som rada, že aj v tejto sezóne som výsledkami vo Svetovom pohári potvrdila, že to, čo som dosiahla vo Vancouveri, nebola náhoda. Teším sa z toho, že som urobila radosť nielen sebe, ale aj množstvu športových fanúšikov na Slovensku," uviedla pre agentúru SITA biatlonistka Anastasia Kuzminová.

Športovci patriaci pod MO SR však boli v roku 2010 mimoriadne úspešní aj v neolympijských športoch a disciplínach. Kulturistke Jane Purdjakovej vyniesol siedmy titul majsterky sveta v kariére a absolútne víťazstvo na MS v México City prvenstvo aj v ankete rezortu obrany s 245 bodmi pred dvojnásobným majstrom Európy a majstrom sveta v letnom biatlone Petrom Kazárom (196 b.) a vicemajstrom sveta v rýchlostnej kanoistike v K1 na 500 m Petrom Gellem (132 b.). Ocenenie pre najúspešnejších juniorov si prevzali rýchlostní kanoisti Marcel Virga s Tomášom Zigom, ktorí na juniorských ME získali bronz v K2 na 200 metrov. Štvoricu najlepších trénerov vo VŠC Dukla za rok 2010 tvoria (bez poradia) Milan Gašperčík, Daniel Kuzmin, Juraj Sanitra (všetci biatlon) a Jozef Martikán (vodný slalom).

Podľa riaditeľa VŠC Dukla Petra Korčoka bol rok 2010 jedným z najúspešnejších v histórii armádneho strediska. Jeho pretekári získali tri olympijské medaily (bilancia 1 - 1 - 1), až 22 cenných kovov z majstrovstiev sveta (6 - 8 - 8), trinásť z ME (6 - 2 - 5), jednu medailu z juniorských ME (0 - 0 - 1), dve z armádnych MS (0 - 0 - 2), tri z akademických MS (2 - 1 - 0) a do zbierky úspechov Dukly pribudla aj historicky prvá z olympijských hier mládeže, keď si Miroslav Urban vybojoval v Singapure v kanoistickom slalome striebro v K1.

Výsledky ankety o najlepšieho športovca rezortu MO SR za rok 2010:

Olympijské športy: 1. Anastasia Kuzminová (biatlon) 281 bodov, 2. Pavol Hurajt (biatlon) 225, 3. Michal Martikán (vodný slalom) 185, 4. Alexander Slafkovský (vodný slalom) 97, 5. Matej Tóth (atletika) 65, 6. Juraj Tužinský (streľba) 20, 7. Dana Velďáková (atletika) 13, 8. Samuel Piasecký (športová gymmastika) 12, 9. Veronika Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 11, 10. Peter Gelle (rýchlostná kanoistika) 10.

Neolympijské športy a disciplíny: 1. Jana Purdjaková (kulturistika) 245, 2. Matej Kazár (letný biatlon) 196, 3. Peter Gelle (rýchlostná kanoistika) 132, 4. Dušan Šimočko (letný biatlon) 73, 5. Marián Ostrčil (rýchlostná kanoistika) 55, 6. Marián Jung (vodný motorizmus) 44, 7. Klaudio Farmadín (karate) a Štefan Havlík (kulturistika) obaja 41, 9. družstvo strelcov na bežiaci terč 36, 10. Miroslav Jurčo (streľba) 24.

Juniori: 1. Marcel Virga - Tomáš Zigo (rýchlostná kanoistika) 98, 2. Miroslav Urban (vodný slalom) 89, 3. Natália Prekopová (biatlon a letný biatlon) 43, 4. Katarína Strmeňová (atletika) 28, 5. Martin Halčin (vodný slalom) 15.

Tréneri (bez poradia): Milan Gašperčík, Daniel Kuzmin, Juraj Sanitra (všetci biatlon) a Jozef Martikán (vodný slalom).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kakuta podpísal s Chelsea nový kontrakt na 4,5 roka
<< predchádzajúci článok
Fanúšikovia BC Prievidza sa rozhodli napodobniť zámorie