Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. júna 2009

Bonus na dieťa sa od júla zvýši na 20 eurDaňový bonus na nezaopatrené dieťa sa od začiatku júla zvýši zo súčasných 19,32 eura na 20 eur. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Daňového riaditeľstva SR Miroslav Dobák. Ročná suma ...Zdieľať
BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) - Daňový bonus na nezaopatrené dieťa sa od začiatku júla zvýši zo súčasných 19,32 eura na 20 eur. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Daňového riaditeľstva SR Miroslav Dobák. Ročná suma daňového bonusu za rok 2009 tak bude predstavovať 235,92 eura. Daňový bonus sa totiž každoročne zvyšuje rovnakým koeficientom a za rovnaké kalendárne mesiace zdaňovacieho obdobia ako suma životného minima. Životné minimum pre plnoletú fyzickú osobu sa od júla zvýši zo súčasných 178,92 eura na 185,19 eura, čo je nárast o 3,5 % a preto o 3,5 % vzrastie aj daňový bonus na dieťa.


Daňový bonus na dieťa sa zamestnanému rodičovi odpočítava z výšky dane. Ak je daň zamestnanca nižšia ako súčet daňových bonusov na všetky nezaopatrené deti, daňový úrad zamestnancovi tento rozdiel dopláca.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny vybraných tovarov a služieb opäť poklesli
<< predchádzajúci článok
Väčšina ľudí nepozná riziká súvisiace s obezitou