Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2019

Britská polícia varuje pred brexitom predajcov na mimoriadne opatreniaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Londýn 11. januára (TASR) - Vzhľadom na možný blížiaci sa brexit bez "rozvodovej" dohody by maloobchodníci mali podľa britskej polície zvážiť mimoriadne bezpečnostné opatrenia v prípade vypuknutia paniky u zákazníkov. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.


Londýnska Metropolitná polícia to odporúča v prípade, že neistota okolo odchodu Británie z Európskej únie bude viesť k náporu ľudí snažiacich sa nahromadiť si zásoby potravín.

"Odporúčame predajcom, aby zvážili naplánovanie dodatočných bezpečnostných opatrení v prípade, že obavy z nedostatku potravín budú viesť k výraznému nárastu počtu zákazníkov," napísala polícia vo svojom piatkovom oznámení. Cieľom odporúčania je podľa polície taktiež minimalizovať požiadavky na ochranu, ktoré môžu spôsobiť veľké davy a fronty.

Dohoda o vystúpení Británie z EÚ, ktorú s Úniou vyrokovala britská premiérka Theresa Mayová, zrejme nezíska budúci týždeň súhlas v hlboko názorovo rozdelenej britskej Dolnej snemovni parlamentu.

Ak ju britskí poslanci neschvália, opustí Británia 29. marca EÚ bez dohody. Mayová trvá na tom, že krajinu by mohla vyviesť z bloku aj bez nej. Ide o scenár, ktorý by však podľa viacerých spôsobil v celej Británii chaos a zablokoval prístavy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska komisia podporuje hromadný odstrel diviakov v Poľsku
<< predchádzajúci článok
MRAZIVÁ NOC: Teplota môže klesnúť až na mínus 17 stupňov Celzia

Britská polícia varuje pred brexitom predajcov na mimoriadne opatrenia - diskusné fórum čitateľov