Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. augusta 2010

BUGÁR: Koalícia je schopná zahlasovať za vznik MŽPKoalícia je podľa predsedu strany Most-Híd Béla Bugára schopná znovu v Národnej rade SR zahlasovať za vznik ministerstva životného prostredia. „Predpokladám, ...Zdieľať
bugar Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) – Koalícia je podľa predsedu strany Most-Híd Béla Bugára schopná znovu v Národnej rade SR zahlasovať za vznik ministerstva životného prostredia. „Predpokladám, že všetci prítomní poslanci koalície budú hlasovať za vznik ministerstva, a tým sa prelomí veto prezidenta,“ povedal dnes Bugár na tlačovej besede. Strana Most-Híd zároveň odsúva schválenie nominanta, ktorý sa mal stať ministrom životného prostredia. „Máme troch kandidátov,“ dodal Bugár. Rezort životného prostredia pripadol strane Most-Híd po uzatvorení Koaličnej zmluvy.

Prezident Ivan Gašparovič vo štvrtok oznámil, že nepodpísal novelu kompetenčného zákona. Znovu tak o nej bude musieť rokovať parlament, ktorý na jej schválenie bude musieť zahlasovať nadpolovičnou väčšinou všetkých poslancov. Prezident navrhuje, aby zákon národná rada neprijala ako celok.

Bugár rozhodnutie prezidenta očakával. „Podpísal predsa zrušenie ministerstva životného prostredia, aj keď naň existovali pseudodôvody. Neušetril sa ani jeden človek, ani jeden meter štvorcový,“ dodal. Podľa Bugára za zrušením envirorezortu bola snaha o zakrytie stôp, napríklad v kauze emisií.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Česku postihnutým povodňami možno pomôžu i väzni
<< predchádzajúci článok
Ženy v S. Arábii za pokladňami vydržali iba krátko