28. novembra 2009

Corgoň liga: Slovan - Prešov

ŠK Slovan Bratislava - Tatran Prešov 3:1 (0:0) Góly: 50. a 81. Masaryk (druhý z 11 m), 85. Halenár - 84. Pavol Jurčo, ŽK: 34. Grendel, 85. Obžera - 14. Hanek, 63. Ižvolt, 73. Josl, 77. ...

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) -

ŠK Slovan Bratislava - Tatran Prešov 3:1 (0:0)
Góly: 50. a 81. Masaryk (druhý z 11 m), 85. Halenár - 84. Pavol Jurčo, ŽK: 34. Grendel, 85. Obžera - 14. Hanek, 63. Ižvolt, 73. Josl, 77. Čep, 80. Farbák, rozhodovali: Olšiak - R. Sluk, Vorel, 2154 divákov

Slovan: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník - Bagayoko (46. Obžera), Božič, Grendel (87. Kolčák), Štepanovský - Sylvestr (25. Masaryk), Halenár
Prešov: J. Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Josl (81. Drakul) - Hanek - Papaj, Katona, Ižvolt - Belejík (61. Guba), Bernardo (46. Pavol Jurčo)

Bližšie k prvému gólu boli hosti z Prešova, ale Ižvolt po peknej individuálnej akcii trafil z hranice pokutového územia žrď. V zápätí Putnocký pohotovo stiahol Papajov rohový kop. V 14. min hosťujúci Diviš zachraňoval pred nabiehajúcim Sylvestrom. O dve minúty neskôr Štepanovského strela išla tesne vedľa bránky Prešova. V 25. min musel odísť z ihriska zranený Sylvestr, nahradil ho Masaryk. Hneď po tomto striedaní Putnocký po malom zaváhaní vyboxoval loptu do bezpečia. Najkrajšia akcia stretnutia sa zrodila v 28. min, keď Bagayokovu prihrávku Štepanovský akrobatickým zákrokom poslal do stredu prešovskej bránky. Diviš ju vyrazil na roh. Hosťujúci brankár si poradil aj s Božičovou pohotovou strelou a ukážkovú akciu Halenára s Grendelom poslal Bagayoko tesne vedľa bránky. Minútu pred koncom I. polčasu Joslovu strelu z 20 metrov Putnocký chytil so šťastím na druhýkrát.
Prvý gól stretnutia padol v 50. min, keď Halenár dlhou prihrávkou presne našiel Obžeru, ktorý prišiel na ihrisko v 46. min a z jeho prihrávky Masaryk otvoril skóre. V 57. min mal šancu Jurčo z Prešova, ale Saláta s Putnockým mu nedovolili skórovať. O desať minút neskôr Štepanovský zachránil pred nabiehajúcim Gubom. Gól Papaja v 72. min neplatil pre postavenie mimo hry. Domáci Masaryk sa do listiny strelcov zapísal aj v 81. min, keď premenil pokutový kop za faul Farbáka na Grendela. O tri minúty Breznaníkova krížna strela minula bránku hostí. Kontaktný gól Prešova dal v 84. min strelou z diaľky Jurčo k pravej žrdi. O minútu neskôr sa v obrane hostí presadil Štepanovský a Halenár upravil konečné skóre na 3:1.

Hlasy:
Michal Hipp (tréner Slovana): "Vedeli sme, že v poslednom domácom jesennom zápase narazíme na húževnatého súpera, ktorý bol motivovaný dobrým výkonom a výhrou nad Nitrou v predchádzajúcom kole. Aj keď sme nastúpili v totálne pozliepanej zostave, som rád, že sme boli úspešní. Doslova troch hráčov sme dnes vytiahli rovno z postele. V prvom polčase sme boli aktívnejší, mali sme viac z hry, no prevahu sme nedokázali prejaviť gólovo. Potešilo ma, že sme sa presadili po prestávke. Po peknej akcii sme dali prvý gól a po dravom prieniku Grendela sme zvýšili na 2:0. Hostia využili chybu v strede ihriska a strelili kontaktný gól. Nakoniec sa nám podarilo dotiahnuť zápas do úspešného konca, hoci v závere nám už dochádzali sily. Musím hráčom poďakovať za obetavosť a nasadenie."
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Na ihrisko Slovana sme prišli s cieľom súpera potrápiť, hrať aktívny futbal, čo sa nám aj podarilo, takže po hernej stránke to bolo v poriadku. Spravili sme však hrubé chyby, ktoré súper využil. My sme mali v zápase dve štandardky, ale nedokázali sme ich zrealizovať. Jeden gól sme dali, druhý nám nebol dopriaty. Súper bol však lepší, preto vyhral."