Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. augusta 2007

ČSA prepravili v prvom polroku vyše 2,4 mil. cestujúcichČeské aerolinie (ČSA) prepravili v prvom polroku tohto roka viac ako 2,4 mil. cestujúcich, čo znamenalo medziročný nárast o 1,1 %. Na pravidelné linky leteckej spoločnosti pritom pripadlo takmer 2,2 ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - České aerolinie (ČSA) prepravili v prvom polroku tohto roka viac ako 2,4 mil. cestujúcich, čo znamenalo medziročný nárast o 1,1 %. Na pravidelné linky leteckej spoločnosti pritom pripadlo takmer 2,2 mil. prepravených pasažierov pri zvýšení o jedno percento oproti predchádzajúcemu roku. Informovala o tom v piatok hovorkyňa ČSA Daniela Hupáková s tým, že pravidelná doprava mala na celkových výsledkoch v prvej polovici tohto roka podiel takmer 90 %. Prepravné výnosy spoločnosti vzrástli v prvom polroku v súlade s plánom o 6,9 % na 4,2 mld. CZK.

"Na charterových letoch Českých aerolinií, predovšetkým do exotických destinácií, cestovalo od začiatku januára do konca júna viac ako 308 tis. cestujúcich, čo je medziročný nárast o takmer dve percentá," dodala Hupáková. Ako ďalej uviedla, obsadenosť na linkách ČSA predstavovala v prvom polroku 65,6 %. Mierny pokles vyťaženosti letov bol podľa nej dôsledkom zámeru spoločnosti zvýšiť výnosy tým, že sa sústredí na lepšie platiacich zákazníkov a nevypredáva letenky pod cenu. ČSA zaznamenali medziročný nárast cestujúcich v biznis triede o 6 % a vo vyššej ekonomickej triede o 8 %. ČSA evidujú najviac pasažierov na linkách spájajúcich Prahu s Parížom, Amsterdamom, Londýnom, Moskvou, Madridom, Dublinom, Bukurešťou, Rímom, Sofiou a Košicami.

V minulom roku ČSA prepravili 5,5 mil. cestujúcich, čo je medziročný nárast o 4,8 %. V súčasnosti spoločnosť lieta do 104 destinácií v 44 štátoch sveta s flotilou 50 lietadiel. Z Prahy na Slovensko prevádzkujú ČSA štyri pravidelné linky, a to do Bratislavy, Košíc, Žiliny a do Popradu s medzipristátím na Sliači. Na týchto linkách, s výnimkou Popradu, vlani ČSA prepravili takmer 210 tis. pasažierov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bulharské sestričky nezažalujú Líbyu
<< predchádzajúci článok
Zjednodušenie zúčtovania podľa Dôvery nedostatočné

ČSA prepravili v prvom polroku vyše 2,4 mil. cestujúcich - diskusné fórum čitateľov