Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. novembra 2020

Deväť divadiel a jedna galéria dostanú podporu 30.000 eurDivadlá a galéria financie využijú na udržanie svojich aktivít v rámci umeleckej tvorby alebo na pokrytie časti režijných nákladov.Zdieľať
divadlo

Umenie a kultúra na Slovensku sa v tomto roku pre pandémiu nového koronavírusu ocitli v neľahkej situácii. Slovnaft sa rozhodol aspoň symbolicky vyjadriť podporu deviatim divadlám a jednej galérii, s ktorými spolupracuje. Rozdelil medzi nich sumu 30.000 eur.


Finančnú podporu získa Bratislavské bábkové divadlo, Divadlo Malá scéna STU, Jókaiho divadlo, Nové divadlo Nitra, Mestské divadlo Žilina, Galéria Ľ. Fullu Ružomberok, Divadlo Thália, Štátne divadlo Košice, Spišské divadlo a Prešovské národné divadlo. S väčšinou z nich spoločnosť dlhoročne spolupracuje v rámci projektu, ktorý má priblížiť umenie deťom.

Divadlá a galéria financie využijú na udržanie svojich aktivít v rámci umeleckej tvorby alebo na pokrytie časti režijných nákladov. Spišské divadlo napríklad na výrobu dvoch inscenácií, Jókaiho divadlo na naštudovanie a prípravu predstavenia pre deti a mládež a Divadlo Thália na profesionálnu nahrávku dvoch predstavení, aby ich mohli prezentovať aj online. Divadlo Malá scéna STU peniaze využije na pokrytie prevádzky počas skúšania divadelnej inscenácie, novú inscenáciu z príspevku vytvorí Bratislavské bábkové divadlo a Prešovskému národnému divadlu pomôžu pokryť prevádzkové náklady a dofinancovať prípravu dvoch inscenácií.

Ružomberská galéria Ľ. Fullu použije financie na vývoj a prípravu nových vzdelávacích formátov a aktivít pre návštevníkov, ako aj nový výstavný projekt pripravovaný pre rok 2021.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lucie Bílá vydáva koncertný album Bílé Vánoce Lucie Bílé / Živák
<< predchádzajúci článok
Matica slovenská chce deťom priblížiť slovenské rozprávky i povesti, spúšťa nový videoprojekt

Deväť divadiel a jedna galéria dostanú podporu 30.000 eur - diskusné fórum čitateľov