Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. januára 2007

Furmani predvedú umenie práce s ťažnými koňmiFurmanskí majstri z celého Slovenska sa v sobotu 6. januára zídu v Turčianskych Kľačanoch pri Martine, aby divákom predstavili umenie práce s ťažnými koňmi, pretavené do súťažných disciplín. ...Zdieľať

ŽILINA 5. januára (WEBNOVINY) – Furmanskí majstri z celého Slovenska sa v sobotu 6. januára zídu v Turčianskych Kľačanoch pri Martine, aby divákom predstavili umenie práce s ťažnými koňmi, pretavené do súťažných disciplín. Na podujatí Kľačianska podkova 2007 si tak zasúťažia vo furmanskom slalome a v ďalších súťažných disciplínach: Kľačianska Pardubická, Turčiansky ringišpígl a silák – Valibuk. V sprievodom programe sa predstaví Česká Barokní Společnost s vystúpením „Vznešené úmění lovu“ a „O šermu převážně nevážně“, ktoré po prvýkrát predstavia na Slovensku, ale aj Turčianske mažoretky, ktoré budú asistovať pri slávnostnom otvorení 4. ročníka tohto podujatia a vyhlásení furmana roka. Po celý deň bude hrať hudba Jeleňband z Dlhej lúky. Pripravené sú atrakcie ako jazda na poníkoch, v koči, na psích záprahoch a skúšobné jazdy na autách. Diváci si môžu zmerať silu v silovom súboji s tátošom a ťahaním terénneho automobilu. Nebudú chýbať stánky s ľudovými remeslami a s občerstvením a s možnosťou posedenia vo veľkokapacitnom vykurovanom stane s videoprojekciou.

Kľačianska podkova sa uskutoční na starom futbalovom ihrisku v Turčianskych Kľačanoch. V areáli bude bezplatné parkovanie a posilnené budú tiež spoje MHD. Podujatie pripravila Asociácia furmanov Slovenska a OZ Klub Kľačianska Podkova Turčianske Kľačany.

Agentúru SITA informovala Jaroslava MÔCOVÁ, referentka pre kultúru Mestského úradu v Martine.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaj hudobných albumov v roku 2006 klesol o 4,9 percenta
<< predchádzajúci článok
Šoférom bez vodičských preukazov hrozí až dvojročný trest

Furmani predvedú umenie práce s ťažnými koňmi - diskusné fórum čitateľov