21. októbra 2013

Gáborík gólom pomohol Columbusu k výhre nad Vancouverom

New York 21. októbra (TASR) - Útočník Marián Gáborík prispel v noci na pondelok gólom k výhre Columbusu nad Vancouverom 3:1.

Bola to zároveň jeho jediná strela na bránku súpera počas takmer 18 minút, ktoré strávil na ľade.

Pre slovenského reprezentanta to bol v prebiehajúcej sezóne tretí presný zásah a s ôsmimi bodmi je na čele kanadského bodovania mužstva. Okrem gólu sa prezentoval aj jedným plusovým bodom.

V ďalších zápasoch Winnipeg podľahol doma Nashville 1:3 a Anaheim zdolal Dallas 6:3, hoci po prvej tretine prehrával 1:3. Štyri body za "káčerov" dosiahol Ryan Getzlaf (1+3), tri Corey Perry (2+1) a vyhlásili ich za prvú a druhú hviezdu zápasu.