12. augusta 2010

HÁDZANÁ-ME18: Kadeti SR na úvod nestačili na Dánov

Slovenskí hádzanári ťahali za kratší koniec vo svojom úvodnom zápase na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Čiernej Hore. Zverenci trénera Slavomíra Kroka podľahli vo štvrtkovom ...

hadzana Foto: SITA PODGORICA 12. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí hádzanári ťahali za kratší koniec vo svojom úvodnom zápase na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Čiernej Hore. Zverenci trénera Slavomíra Kroka podľahli vo štvrtkovom stretnutí B-skupiny v Podgorici favorizovaným dánskym rovesníkom 23:30 (14:15). Kadetov SR čaká v piatok od 20.00 h duel proti Srbom.

Výsledky - štvrtok:
B-skupina (Podgorica):
Dánsko - Slovensko 30:23 (15:14)
Zostava a góly SR: Kosak, M. Tóth ml. - Pavlišin 1, P. Kardoš, Janíček, Takáč 1, Maguška, M. Kardoš, Joppek 3, P. Krok 7, Gedeon 1, Drobňak 4, P. Pristaš 4, Mikita 2
Pok. hody: 2/1 - 0, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Lah a Sok (obaja Slovin.), 200 divákov

Slováci začali ustráchane a súperovi umožnili získať náskok 9:4. Potom sa však zmobilizovali a vyrovnali na 10:10. Na prestávku odchádzali za mierne nepriaznivého stavu 14:15, ktorý im však dával nádej do druhého polčasu. Po zmene strán sa slovenským kadetom podarilo jedinýkrát v dueli dostať do vedenia - 17:16. Potom však začali robiť technické chyby, čo favorit využil a obrátil vývoj zápasu vo svoj prospech. Dáni napokon zvíťazili s prehľadom 30:23.

Hlas:
Slavomír Krok (tréner SR "18"): "Nervózny úvod vyplýval aj zo skutočnosti, že pre chlapcov to bol prvý zápas na takomto významnom podujatí. Po prestriedaní prišla naša dobrá pasáž, keď sme vyrovnali a dokázali držať krok so súperom. V druhom dejstve sme mali dobrých prvých sedem minút, ale potom akoby bolo na palubovke iné družstvo. Robili sme veľmi veľa individuálnych chýb. Škoda, mohli sme s adeptom na postup medzi kvarteto najlepších uhrať lepší výsledok. Hrali sme celkom dobre, ale v ďalších zápasoch sa musíme vyhnúť hluchým pasážam a zbytočným chybám."