Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2010

Hlavné cesty na východnom Slovensku sú zjazdnéCesty prvej a druhej triedy vrátane horských priechodov Soroška, Dobšinský kopec a Dargov sú zjazdné. „V noci prestalo snežiť a ustal aj vietor, takže aj v ...Zdieľať
Foto: SITA/Marián Angelovič


KOŠICE 1. februára (WEBNOVINY) - Cesty prvej a druhej triedy vrátane horských priechodov Soroška, Dobšinský kopec a Dargov sú zjazdné. „V noci prestalo snežiť a ustal aj vietor, takže aj v okresoch Michalovce a Trebišov mohli naši cestári dať cesty do poriadku, aby sa ráno ľudia dostali do roboty,“ informoval dnes ráno agentúru SITA zástupca riaditeľa Správy ciest Košického samosprávneho kraja Václav Kohoutek. Uviedol, že z nedele na pondelok pracovalo na údržbe ciest vyše šesťdesiat pluhov a sypačov, 20 traktorov s radlicami a ďalšia technika, pričom cestárom na Zemplíne vypomáhalo aj 15 mechanizmov od zmluvných partnerov.

Podľa vyjadrenia Kohoutka problémy môžu mať kamióny najmä v horských oblastiach, ak jazdia na letných pneumatikách. Doložil, že na cestách tretej triedy sa ešte v súčasnosti pracuje, problémy môžu byť napríklad na Bočiari v okrese Košice-okolie.

„Mestská hromadná doprava funguje normálne. Ráno sme vypravili 141 spojov ako v bežný pracovný deň, vrátane všetkých liniek prepravujúcich do práce zamestnancov spoločnosti U. S. Steel. Niektoré spoje trochu meškali pre kašovitý sneh, ale nešlo o nič vážne,“ povedal v pondelok ráno dopravný dispečer košického dopravného podniku.

Víkendové sneženie spôsobilo najväčšie problémy v krajskom meste, kde primátor Košíc František Knapík v nedeľu ráno vyhlásil druhý stupeň kalamity, ktorý zatiaľ nebol odvolaný. Ako dnes ráno agentúru SITA informoval vedúci komunikačného odboru košického magistrátu Jaroslav Vrábeľ, o 9:30 sa zíde krízový štáb, ktorý rozhodne o ďalšom postupe.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kamióny protestujúcich blokujú výjazd na Brezno
<< predchádzajúci článok
V Kórei po streľbe na hranici obnovili rozhovory