17. januára 2014

Hokejisti Žiliny podľahli Nitre 2:3

Brankár Žiliny Marek Peksa v 40. kole hokejovej Tipsport extraligy MsHK DOXXbet Žilina a HK Nitra 17. januára 2014 v Žiline. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Žilina 17. januára (TASR) - Hokejisti Nitry vyhrali nad tímom MsHK DOXXbet Žilina 3:2 v 40. kole Tipsport extraligy.

V prvej tretine sa hral opatrný hokej z oboch strán, ani druhá Nitra si až na pár výnimiek veľa šancí nevytvorila. Z dvojice brankárov si väčší pozor musel dávať domáci Marek Peksa, ktorý prišiel do Žiliny zo Senice zaskočiť za chorého Vladislava Koutského.

Najväčšou aktivitou hýril hosťujúci útočník Roman Tománek, ktorého blafák do pravej strany domáci brankár v 10. minúte zneškodnil. Najproduktívnejší hráč súťaže sa dostal do úniku aj o malú chvíľu neskôr, ale ani tentoraz neuspel. Až 74 sekúnd pred prvou sirénou predviedol unikátnu akciu Lukáš Novák, s ľahkosťou prenikol cez nedôsledných obrancov a zblízka prestrelil Peksu.

Prostredná časť hry jednoznačne patrila hosťom, ktorí v nej ukázali svoju ofenzívnu silu. Dokázali však vyťažiť iba jeden gól, ktorý bezprostredne po vhadzovaní strelil v 25. minúte spoza ľavého kruhu Peter König. V ďalšom priebehu Peksa vychytal veľké šance Pupáka a najmä Nováka, ktorý mal pred sebou už odkrytú časť brány. Lenže v 36. minúte Žilina udrela ako blesk z jasného neba, keď Kloudov nahodený puk sa pred bránkou odrazil k Tomasovi a ten nemal problém doklepnúť ho do siete.

Hneď na začiatku tretieho dejstva mohli vyrovnať v početnej výhode Varga s Tomasom, ale Kristan nebezpečnú situáciu vyriešil. V 52. minúte sa už domáci dočkali, keď sa medzi kruhmi dostal k puku Tomas a namieril presne pomedzi betóny brankára Nitry. Od tohto momentu sa tempo hry podstatne zvýšilo. Najskôr musel byť Kristan v strehu pri zakončení Kloudu, na opačnej strane sa rútil do samostatného úniku Tománek, keď mu puk v poslednej chvíli vypichol jeden z domácich obrancov. Keď sa už zdalo, že zápas dospeje do predĺženia, hostia nemilosrdne udreli, 29 sekúnd pred koncom pretlačil puk za Peksu Stümpel.

Výsledok:
MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
36. a 52. Tomas - 19. L. Novák, 25. König, 60. Stümpel. Rozhodovali: Müllner - R. Bednár, Šefčík, vylúčení: 1:4, navyše: M. Valášek (Žilina) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1303 divákov