08. mája 2015

Hossa prvým gólom v play off poslal Blackhawks do konferenčného finále

Brankár Minnesoty Devan Dubnyk

Brankár Minnesoty Devan Dubnyk Foto: TASR/AP
New York 8. mája (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa víťazným gólom v oslabení do prázdnej bránky pomohol Chicagu k triumfu vo štvrtom semifinále play off Západnej konferencie zámorskej NHL na ľade Minnesoty 4:3 a k postupu do konferenčného finále. Blackhawks v sérii dominovali 4:0 na zápasy a ovládli ju v najkratšom možnom čase. Hossa strelil prvý gól v play off, keď sa presadil tri minúty pred koncom tretej tretiny.

Hossova strela

Chicago si na súpera vo finále Západnej konferencie musí ešte počkať, v boji o postup do finále Stanleyho pohára narazí na úspešnejšieho z dvojice Anaheim - Calgary. Ducks v sérii vedú nad Flames 2:1.

Hráči Tampy nevyužili prvú možnosť na postup do finále Východnej konferencie, keď v noci na piatok prehral doma s Montrealom 2:6. Canadiens znížili v sérii na 1:3 a zdolali Lightning prvýkrát v deviatich vzájomných zápasoch v tejto sezóne. "Blesky" môžu spečatiť postup v sobotu, keď sa séria presúva do Montrealu.