Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júna 2007

Humenská nemocnica dostala pokutu za pôrodÚrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ukončil šetrenie dvoch prípadov súvisiacich s pôrodmi v Bardejove a Humennom. V Nemocnici s poliklinikou (NsP) A. Leňa v Humennom prešetroval postup ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ukončil šetrenie dvoch prípadov súvisiacich s pôrodmi v Bardejove a Humennom. V Nemocnici s poliklinikou (NsP) A. Leňa v Humennom prešetroval postup ošetrujúcich lekárov gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia, kde sa narodilo mŕtve dieťaťa. Podľa úradu v tomto prípade došlo k porušeniu zákona, námietky poskytovateľa neboli akceptované. Úrad uložil NsP A. Leňa v Humennom pokutu 200 000 korún. Toto rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť.

V prípade bardejovskej Nemocnice s poliklinikou sv. Jakuba, kde počas pôrodu upadla rodička do kómy a po ôsmich dňoch zomrela, úrad konštatoval, že zdravotná starostlivosť bola poskytnutá v súlade so zákonom. V tomto prípade Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ukončil dohľad ako neopodstatnený.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnávatelia sú sklamaní postojom sociálneho výboru k ZP
<< predchádzajúci článok
Gazprom žiada zablokovať vývoz plynu do Číny