Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. marca 2007

Jakubka Ringoša prepustili z nemocnice domovDeväťročného Jakubka Ringoša, ktorý prežil explóziu plynu v ich rodinnom dome v Krompachoch, dnes prepustili z 1. súkromnej nemocnice v Košiciach Šaci do domáceho liečenia. Ako agentúru SITA ...Zdieľať

KOŠICE 5. marca (WEBNOVINY) – Deväťročného Jakubka Ringoša, ktorý prežil explóziu plynu v ich rodinnom dome v Krompachoch, dnes prepustili z 1. súkromnej nemocnice v Košiciach Šaci do domáceho liečenia. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Denisa Vančíková, po týždni ambulantnej liečby môže ísť Jakubko do školy, no nemusí absolvovať telesnú výchovu.

Pri výbuchu plynu, ktorý totálne zdemoloval rodinný dom Ringošovcov, Jakubko utrpel na 30 percentách tela popáleniny druhého a tretieho stupňa a bol hospitalizovaný na klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie od 2. februára. Ako uviedla Vančíková, v priebehu posledného týždňa hospitalizácie bola jeho liečba zameraná hlavne na rehabilitačné cvičenia, ktorými sa zabezpečuje primeraná pohyblivosť pacienta a sú prevenciou vzniku nadmerných jaziev. Súčasne pravidelnými preväzmi sa zabezpečovalo hojenie drobných kožných defektov na oboch nohách. V priebehu celej hospitalizácie sa u pacienta nevyskytli závažnejšie komplikácie. V súčasnosti je zdravotný stav Jakubka stabilizovaný, vyžaduje však pravidelné kontroly a preväzy.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Novákoch začali pôsobiť psychológovia
<< predchádzajúci článok
Hasiči mali uplynulý týždeň nabitý mimoriadnymi udalosťami