Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2010

Janukovyčov tím: Nemáme pripravených bitkárovVolebný tím opozičného kandidáta na funkciu ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča nemá pripravených žiadnych bitkárov, ktorých by mal využiť na porazenie stúpencov jeho ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


KYJEV 1. februára (WEBNOVINY) - Volebný tím opozičného kandidáta na funkciu ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča nemá pripravených žiadnych bitkárov, ktorých by mal využiť na porazenie stúpencov jeho súperky Julije Tymošenkovej. V pondelok to vyhlásila hovorkyňa a poslankyňa Janukovyčovej Strany regiónov Ganna Germanová. "Tymošenková šíri fámy o akýchsi bitkároch. My však dobre vieme, akú hodnotu majú Tymošenkovej vyjadrenia, takže im nevenujeme vôbec žiadnu pozornosť," povedala Germanová.

Tymošenková v nedeľu obvinila Janukovyča, že pripravuje počas druhého kola prezidentských volieb provokácie a chystá sa zmanipulovať jeho výsledky. "Rekreačné zariadenia v okolí Kyjeva sú plné bitkárov, ktorí sú pripravení chopiť sa moci akýmkoľvek spôsobom," tvrdí Tymošenková.

Janukovyčova strana sa pokúsila zmanipulovať výsledky prezidentských volieb v roku 2004, čo však vyvolalo masové protesty verejnosti, známe ako Oranžová revolúcia. Tá spôsobila pád vtedajšieho proruského režimu a pomohla k moci Tymošenkovej a odchádzajúcemu prezidentovi Viktorovi Juščenkovi.

Vtedajšie proruské vedenie krajiny posielalo v roku 2004 proti prozápadným demonštrantom do ulíc robotníkov podgurážených alkoholom. "Pamätáme sa, čo sa stalo v roku 2004. Janukovyč sa odvtedy nezmenil, nezmenili sa jeho metódy ani štýl jeho politiky," vyhlásila v nedeľu Tymošenková.

V prvom kole ukrajinských prezidentských volieb, ktoré sa konalo predminulú nedeľu, zvíťazil Janukovyč so ziskom 35,36, Tymošenková získala 25,02 percenta hlasov. Podľa ukrajinských politológov však ani tak veľký rozdiel medzi oboma kandidátmi ešte nemusí nič znamenať a druhé kolo volieb môže byť ešte napínavé. Na Tymošenkovej stranu by sa totiž mala v nedeľu pridať prevažná väčšina voličov tých kandidátov, ktorí do druhého kola nepostúpili.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia údajne blokuje kamióny na Triblavine
<< predchádzajúci článok
Dopravcovia stále stoja pod Kapušanským hradom