24. februára 2013

Japonskí lyžiari si vyskákali víťazstvo vo Val di Fiemme

Reprezentácia Japonska zvíťazila v nedeľňajšej podvečernej súťaži miešaných tímov v skokoch na lyžiach na 51. majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v talianskom Val di ...

taket VAL DI FIEMME 24. februára (WEBNOVINY) - Reprezentácia Japonska zvíťazila v nedeľňajšej podvečernej súťaži miešaných tímov v skokoch na lyžiach na 51. majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v talianskom Val di Fiemme.

Družstvo z "krajiny vychádzajúceho slnka" sa predstavilo v zložení Juki Itová, Daiki Ito, Sara Takanašiová, Taku Takeuči, viedlo aj po 1. kole a po absolvovaní ôsmich pokusov zaslúžene triumfovalo s celkovým súčtom 1011,0 bodu.

Druhé miesto v disciplíne, v ktorej premiérovo udelili medaily na svetovom šampionáte, obsadil na strednom mostíku HS-106 s výrazným odstupom 24,3 bodu výber Rakúska v zostave Chiara Hölzlová, Thomas Morgenstern, Jacqueline Seifriedsbergerová a Gregor Schlierenzauer (986,7 b.).

V konkurencii desiatich krajín skončilo na bronzovom stupienku Nemecko (984,9 b.), v ktorého drese štartovali Ulrike Grässlerová, Richard Freitag, Carina Vogtová a Severin Freund. Rakúsko a Nemecko si v konečnom účtovaní vymenili pozície z prvého kola.

Na nepopulárnej 4. priečke klasifikovali tím Nórska (969,3 b.) v kvartete aj so sobotňajším svetovým šampiónom v súťaži jednotlivcov na strednom mostíku Andersom Bardalom. Najlepší poltucet doplnili v nedeľu prekvapenie súťaže Francúzsko a USA. Slovensko nemalo zastúpenie.

Najdlhší pokus dňa predviedla členka víťazného japonského tímu Sara Takanašiová, ktorej v 2. kole namerali 106,5 metra. Iba 16-ročná skokanka je zatiaľ najúspešnejšia účastníčka na mostíkoch vo Val di Fiemme - po piatkovom striebre v individuálnej súťaži získala v nedeľu večer zlato v súťaži miešaných družstiev.

Majstrovstvá sveta 2013 v severských lyžiarskych disciplínach vo Val di Fiemme (Tal.)
Skoky na lyžiach - súťaž miešaných tímov na strednom mostíku HS-106 - nedeľňajšie výsledky:
1. Japonsko (Juki Itová, Daiki Ito, Sara Takanašiová, Taku Takeuči) 1011,0 bodu, 2. Rakúsko (Chiara Hölzlová, Thomas Morgenstern, Jacqueline Seifriedsbergerová, Gregor Schlierenzauer) 986,7, 3. Nemecko (Ulrike Grässlerová, Richard Freitag, Carina Vogtová, Severin Freund) 984,9, 4. Nórsko 969,3, 5. Francúzsko 941,2, 6. USA 938,4, 7. Taliansko 923,1, 8. Slovinsko 920,0 - týchto osem krajín absolvovalo dve súťažné kolá, 9. Rusko 427,7, 10. Česko 417,1 - nepostúpili do finálového 2. kola