15. apríla 2019

Keňan Cherono sa stal víťazom Bostonského maratónu

Na snímke kensky bežec Lawrence Cherono (vľavo) víťazí pred Etiópčanom Lelisom Desisom v kategórii mužov na 123. ročníku Bostonského maratónu v pondelok 15. apríla 2019. Vpravo Etiópčanka Worknesh Degefaová, ktorá zvíťazila v ...

Na snímke kensky bežec Lawrence Cherono (vľavo) víťazí pred Etiópčanom Lelisom Desisom v kategórii mužov na 123. ročníku Bostonského maratónu v pondelok 15. apríla 2019. Vpravo Etiópčanka Worknesh Degefaová, ktorá zvíťazila v kategórii žien. Foto: TASR/AP
Boston 15. apríla (TASR) - Keňan Lawrence Cherono sa stal časom 2:07:57 hodiny víťazom pondelňajšieho 123. ročníka Bostonského maratónu. Druhý skončil Etiópčan Lelisa Desisa, ktorý prišiel o víťazstvo tesne pred cieľovou páskou, keď nezachytil Cheronov nástup a dobehol s dvojsekundovým mankom. Tretiu priečku obsadil ďalší Keňan Kenneth Kipkemoi. Medzi ženami triumfovala Worknesha Degefaovová z Etiópie časom 2:23:29 h. Informovala o tom agentúra AP.