29. februára 2012

Kobe Bryant má okrem zlomeného nosa i otras mozgu

Kobe Bryant si z nedeľňajšieho Zápasu hviezd basketbalovej NBA priviezol do Los Angeles nie len zlomený nos, ale aj otras mozgu. To všetko po faule od rozohrávača ...

kobe bryant Kobe BryantFoto: SITA/APLOS ANGELES 29. februára (WEBNOVINY) - Kobe Bryant si z nedeľňajšieho Zápasu hviezd basketbalovej NBA priviezol do Los Angeles nie len zlomený nos, ale aj otras mozgu.

To všetko po faule od rozohrávača Miami Dwyana Wadea v tretej štvrtine exhibície v Orlande. V utorok to potvrdili podrobnejšie vyšetrenia.

Los Angeles Lakers v stredu odohrajú domáci zápas s Minnesotou, zatiaľ nie je isté, či im pomôže aj 33-ročný rozohrávač Bryant. V nedeľu sa na palubovke Staples Center predstaví práve tím z Miami.

Dwyane Wade sa vraj Bryantovi ešte počas 61. Zápasu hviezd za svoj nešetrný zákrok ospravedlnil. Po ňom mal pridať aj SMS s vysvetlením, že nešlo o zámer.

Wade v snahe zastaviť Bryanta pod košom zasiahol jeho tvár. Faulovaný hráč sa postavil na čiaru trestného hodu a po prvom úspešnom pokuse zistil, že mu tečie z nosa krv. Dal sa ošetriť a trafil aj druhý raz. Ešte aj v štvrtej štvrtine odohral osem minút a prispel k víťazstvu výberu Západnej konferencie 152:149.