Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júla 2009

Kurz prvej pomoci už možno robiť aj cez internetTeoretickú prípravu na kurz prvej pomoci pre autoškoly je oddnes možné absolvovať aj cez internet - ako prvá na Slovensku získala akreditáciu pre e-learning Falck Záchranná Academy. Uchádzači tak ...Zdieľať
BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) - Teoretickú prípravu na kurz prvej pomoci pre autoškoly je oddnes možné absolvovať aj cez internet - ako prvá na Slovensku získala akreditáciu pre e-learning Falck Záchranná Academy. Uchádzači tak budú môcť prostredníctvom tejto spoločnosti absolvovať trojhodinovú teoretickú časť kurzu na počítači s internetovým pripojením kdekoľvek.


Prihlásiť sa na kurz môžu prostredníctvom webovej stránky do aplikácie, kde si osvoja teoretické vedomosti z poskytovania prvej pomoci pri rôznych poraneniach ako napríklad krvácanie, popáleniny alebo bezvedomie. Následne vyplnia test. Ak budú úspešní, vytlačia si formulár a ten je predpokladom zápisu na kurz a absolvovanie praktickej časti školenia. Na praktickú časť výučby, ktorý trvá päť hodín, dohliadajú skúsení záchranári - v tej si cvičia budúci vodiči jednotlivé spôsoby poskytnutia prvej pomoci. V súčasnosti je absolvovanie kurzu prvej pomoci jednou z podmienok získania vodičského oprávnenia.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa Falck Záchranná a.s. Jana Héjjová.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fidesz má 32-percentný náskok pred socialistami
<< predchádzajúci článok
Proti Karadžičovi by mohol svedčiť aj bývalý vyslanec EÚ