Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2022

Lukašenko sa nechystá pristúpiť k mobilizácii vojakov v zálohe, prezident tak reagoval na Putinovo rozhodnutieBieloruský prezident Alexander Lukašenko sa vyjadril, že neplánuje mobilizovať záložníkov. Povedal to v súvislosti s tým, že prezident RuskaZdieľať
belarus_russia_02976 f8fb0c93890b40d49ecccbe1d6098438 676x451 23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa vyjadril, že neplánuje mobilizovať záložníkov. Povedal to v súvislosti s tým, že prezident Ruska Vladimir Putin rozhodol o zmobilizovaní 300-tisíc záložníkov pre ich nasadenie do bojov na Ukrajine.


„Mobilizácia je v Rusku ... Tu mobilizácia nebude,“ citovali Lukašenka bieloruské štátne médiá. Informuje o tom portál news.sky.com, ktorý dodáva, že Rusko je hlavným podporovateľom Bieloruska a obaja títo susedia sú súčasťou „zväzového štátu“. Bieloruské územie tiež slúžilo ruskej armáde pri útoku na Ukrajinu na začiatku vojny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko sa nechystá pristúpiť k mobilizácii vojakov v zálohe, prezident tak reagoval na Putinovo rozhodnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kremeľ zverejnil zoznam výnimiek čiastočnej mobilizácie, odborníkov znepokojuje utajený paragraf Putinovho dekrétu
<< predchádzajúci článok
Okresom Prievidza otriasla tragická dopravná nehoda, vodič Peugeota neprežil čelnú zrážku